جایگاه نواب رییس بانوان در اساسنامه جدید فدراسیون‌ها قانونمند شد

شهرکرد - ایرنا - رییس کمیسیون زنان و ورزش کمیته ملی المپیک با اشاره به ضرورت توانمندسازی و به کارگیری تعداد بیشتری از مربیان زن در سطح تیم‌های ملی گفت: با قانونمند شدن جایگاه نواب رییس بانوان در اساسنامه جدید فدراسیون‌ها، شرایط برای فعالیت قوی‌تر و بیشتر زنان در امر ورزش مهیا شده است.

مهین فرهادی‌زاد روز یکشنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: کمیسیون زنان و ورزش کمیته ملی المپیک در تلاش است بر اساس سیاست‌های IOC و با در نظر گرفتن ملاحظات داخلی، افزایش تعداد بانوان حاضر در فعالیت‌های ورزشی به ویژه در سطح تیم‌های ملی را به شکلی توانمندتر به پیش ببرد.

وی تصریح کرد: برای حضور هر چه بیشتر بانوان در عرصه‌های بالاتر ورزشی لازم است سهمیه آنان در برنامه اردوها، مسابقات و تدارکاتی نیز افزایش یاید.

فرهادی‌زاد به حضور بانوان در سطوح مدیریتی فدراسیون‌ها نیز اشاره و تصریح کرد: تا پیش از تصویب اساسنامه جدید فدراسیون‌ها، جایگاه حقوقی نواب رییس بانوان مشخص نبود اما در حال حاضر این افراد می‌توانند با رای اعضای مجمع در جایگاه نایب‌رییس اول فدراسیون نیز قرار گیرند و تمام فعالیت‌های ورزشی بانوان زیر نظر آنان و با هدایت رییس فدراسیون انجام شود.

وی قانونمند شدن جایگاه نواب رییس بانوان در فدراسیون‌ها را در بهبود شرایط فعالیت زنان در سطوح بالاتر ورزشی موثر دانست.

رییس کمیسیون زنان و ورزش کمیته ملی المپیک درباره تعداد مربیان زن فعال در تیم‌های ملی نیز گفت: بر اساس آمارگیری که حدود یک سال و نیم قبل انجام شد نزدیک به ۱۵۰ بانو به عنوان مربی تیم ملی فعالیت می‌کردند که برای ارتقای توانمندی‌های آنان دوره‌های آموزشی مختلفی نیز برنامه‌ریزی شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر در رشته‌های رزمی و در سطح تیم‌های ملی، مربیان زن جایگاه مطلوبی دارند، افزود: در رشته‌های توپی همچنان نیاز به توانمندشدن مربیان زن وجود دارد.

به گزارش ایرنا، مهین فرهادی زادرییس کمیسیون زنان و ورزش کمیته المپیک در نخستین همایش از مجموعه نشست‌های علمی آموزشی با موضوع «حفاظت از ورزشکاران و سرپرستی تیم‌های ورزشی از دیدگاه حقوق ورزش» در شهرکرد به عنوان مدرس این دوره آموزشی حضور یافت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha