عضو شورای شهر همدان: مصوبات شورا برگرفته از ایده کارشناسان خبره است

همدان- ایرنا- رییس مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای اسلامی شهر همدان با تاکید بر اینکه دیدگاه اعضای شورا هرگز سیاسی نیست گفت: تصمیم گیری‌ها و مصوبه‌های مدیریت شهری همواره برگرفته از نظر و ایده کارشناسان خبره علمی است.

به گزارش ایرنا، «سعید شهابی نیا» روز یکشنبه در نطق پیش از دستور جلسه علنی شورای اسلامی شهر همدان، اظهار داشت: بهره مندی از ایده و نظرات کارشناسان و متخصصان همواره مورد تاکید اعضای شورا در تصمیم گیری‌ها مهم مدیریت شهری است و هیچ گاه سلایق سیاسی وجود ندارد.

وی اضافه کرد: در طرح جامع شهری نیز که از سال ۹۵ به آن پرداخته شده است، صحن شورا تنها یک ماه فرصت بررسی داشت که مقرر شد با استفاده از نظر کارشناسان تصمیم گیری صورت بگیرد اما برخی در فضای مجازی مدعی بودند این مساله با رویکرد سیاسی انجام شده است در حالیکه این استنباط درست نیست.

شهابی نیا با قدردانی از حمیدرضا حاجی بابایی نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی مبنی بر تاکید بر رفع ایرادهای طرح «اسکای مال» خاطرنشان کرد: شورای شهر همدان مخالف ایجاد اشتغال و سرمایه گذاری اسکای مال نیست بلکه مساله مهم جانمایی طرح بود.

وی افزود: جانمایی مناسب این طرح باعث جلوگیری از معضل ترافیکی می‌شود و معتقدیم اگر در مکان دیگری ایجاد شود، اشتغال هم آسیب نخواهد دید.

این عضو شورای اسلامی شهر همدان عزم شورا را بهره مندی از دیدگاه و ایده کارشناسان خبره حوزه‌های مختلف عنوان کرد و اظهار داشت: تصمیم گیری‌های شورا براساس نظر کارشناسان و متخصصان است و همواره از مسایل سیاسی دور هستیم.

حقوق بگیران شهرداری اولویت‌بندی شوند

این عضو شورای اسلامی شهر همدان با واکنش نسبت به نحوه پرداخت حقوق مدیران و کارکنان شورا و شهرداری گفت: پرداختی کارکنان از ماه آینده به نحوی باشد که واریز حقوق مدیران در آخرین مرحله انجام شود و ابتدا به ترتیب شرکتی، قراردادی، پیمانی و رسمی مدیران سازمانها، مناطق و در نهایت مدیران ستادی صورت بگیرد.

وی اظهار داشت: نحوه پرداخت حقوق مدیران و نیروهای شورا و شهرداری باید در قالب طرح ارایه شود.

شهابی نیا خواستار تعیین زمانبندی در طرح‌های اجرایی شهرداری همدان شد و افزود: اطلاع رسانی در اجرای طرح‌ها باید به صورت گسترده انجام شود تا شهروندان از وضعیت موجود مطلع شوند ضمن اینکه شهرداری تابلوی زمان اجرا طرح را نیز نصب کند.

به گزارش ایرنا، طرح «اسکای مال» یا مجتمع سه راه پیچ زندان یک مجموعه متشکل از کاربری‌های تجاری، فرهنگی، اقامتی، ورزشی و اداری است که در زمینی به مساحت نزدیک به ۹۰ هزار مترمربع برای ساخت در ۱۳ طبقه طراحی شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha