بانوی روشندل خراسان رضوی مدال برنز پاراآسیایی بحرین را کسب کرد

مشهد- ایرنا- دبیر هیات نابینایان و کم بینایان خراسان رضوی گفت: زهرا سادات پوراسماعیل دونده روشندل این استان موفق به کسب مدال برنز رقابتهای پاراآسیایی جوانان در بحرین شد.

وحید نیکفرجام روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: پوراسماعیل عضو تیم ملی دوومیدانی موفق به کسب مدال برنز ماده ۴۰۰ متر شد.

وی ادامه داد: در رقابت‌های دیروز پاراآسیایی جوانان در بحرین محمدرضا ریحانی، شناگر کم بینای خراسان رضوی نیز موفق به کسب مدال طلا در ماده ۵۰ مترآزاد و مدال نقره در ۱۰۰متر قورباغه گردید، همچنین امیرمحمد فرخنده زاد دیگر شناگر خراسان رضوی موفق به کسب ۲ مدال برنز در ۴۰۰ متر آزاد و ۵۰ متر آزاد شد.

دبیر هیات نابینایان و کم بینایان خراسان رضوی گفت: هم اینک ۶۰۰ ورزشکار زن و مرد نابینا در هشت شهرستان خراسان رضوی به صورت سازماندهی شده در هشت رشته ورزشی گلبال، شنا، جودو، دوومیدانی، فوتبال پنج نفره، شطرنج، دوچرخه سواری و پاورلیفتینگ فعالیت می‌کنند.

چهارمین دوره از بازی‌های پاراآسیایی جوانان در بحرین از یازدهم تا پانزدهم آذرماه با حضور ۸۰۰ ورزشکار در ۹ رشته ورزشی برگزار شده است. کاروان ایران با ۱۱۱ ورزشکار در رشته‌های پاراتنیس روی میز، پارابدمینتون، پاراتکواندو، گلبال، پارادوومیدانی، پارا شنا، پاراوزنه‌برداری، بوچیا و بسکتبال با ویلچر به این دوره از بازی ها اعزام شده است.

این کاروان با نام "مدافعان سلامت" و با سرپرستی "محمد تابع" دبیر اجرایی کمیته بین‌المللی المپیک راهی منامه شده است.

در سه دوره گذشته این رقابت‌ها ایران موفق به قرار گرفتن در جایگاه دوم شده است. ژاپن، مالزی و امارات میزبان دوره های اول تا سوم این رقابت‌ها بود.

در چهارمین روز از رقابت های پاراآسیایی جوانان که در بحرین در حال برگزاری است، کاروان ایران با کسب ۹ مدال طلا، ۱۵ نقره و پنج برنز در جایگاه نخست قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha