رایزنی عراقچی و نماینده دبیر کل سازمان ملل درباره افغانستان

تهران- ایرنا- دبیر شورای راهبردی روابط خارجی بر حمایت ایران از نقش سازمان ملل در کمک به مردم افغانستان تاکید کرد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از شورای راهبردی روابط خارجی، سیدعباس عراقچی در دیدار مِتِ کنودسن معاون نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور افغانستان، درخصوص وضعیت جاری این کشور، نگرانی‌های امنیتی، تروریسم داعش و آینده حکمرانی در افغانستان تبادل نظر کرد.

دبیر شورای راهبردی روابط خارجی در این دیدار، موضع ایران را پیگیری رویکرد منطقه‌ای برای حل و فصل مسائل افغانستان، تشکیل دولت فراگیر در کابل، تضمین امنیت در این کشور و همچنین امنیت مرزی با جمهوری اسلامی ایران دانست و بر توجه ویژه کشورمان به مسائل افغانستان به ویژه با انتصاب نماینده ویژه رییس جمهوری در امور افغانستان تاکید کرد.

وی با مسئول دانستن آمریکا در اوضاع نابسامان کنونی در افغانستان تاکید کرد: حضور آمریکا در منطقه غرب آسیا جز آشفتگی و نابسامانی برای مردم منطقه نتیجه ای به دنبال نداشته است.

معاون نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور افغانستان هم در این ملاقات با قدردانی از نقش‌آفرینی موثر ایران در موضوع افغانستان و پذیرش آوارگان و پناهندگان افغانستانی بر ضرورت حفظ و تداوم رایزنی‌های سازمان ملل با ایران درباره این موضوع تاکید کرد.

کنودسن همچنین با تشریح وضعیت میدانی در افغانستان، بر ضرورت توجه جدی جامعه بین‌المللی به مشکلات اساسی مردم افغانستان به ویژه با توجه به نزدیکی فصل زمستان تاکید کرد.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha