اردوی تیم ملی دوچرخه سواری در قشم آغاز شد

قشم- ایرنا- سرپرست مدیریت ورزش و جوانان سازمان منطقه آزاد قشم گفت: اولین اردوی تدارکاتی تیم ملی دوچرخه سواری کشور با حضور ۲۶ ورزشکار منتخب دراین شهرستان آغاز شد.

جلیل حق‌گویان روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: تیم ملی دوچرخه سواری استقامت امید و بزرگسالان، برای شرکت در مسابقات قهرمانی آسیا و بازی‌های آسیایی آماده می‌شود.

وی ادامه داد: ۱۷ تَن از ورزشکار مردان و ۹ تَن از بانوان به این اردو دعوت شده‌اند که در مسیر ۱۸ کیلومتری قشم به درگهان به تمرین می‌پردازند.

سرپرست مدیریت ورزش و جوانان سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: این اردو از امروز به مدت ۱۰ روز در جزیره قشم ادامه خواهد داشت.

وی اظهار کرد: محمود پراش به عنوان مربی، دلارام ذاکرانی و علیرضا زینلی کمک مربی، سعید فقیه سرپرست و اکبر فعال مکانیک برگزاری این اردو هستند.

حق‌گویان با بیان اینکه جزیره قشم آماده پذیرایی و برگزاری اردوهای ورزشی است، تاکید کرد: تمامی فعالیت‌های و تمرین ورزشی با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و انجام تست کرونا در منطقه آزاد قشم برگزار می‌شود.

جزیره قشم با مساحت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر در سال‌های ۱۳۶۹ و ۱۳۷۰ با تصمیم دولت به ۲ بخش منطقه آزاد با مساحت ۳۰۰ کیلومتر و منطقه ویژه اقتصادی با مساحت یکهزار و ۲۰۰ کیلومتر تقسیم شد.

پیوند اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی، انتقال تکنولوژی پیشرفته به منطقه، جذب سرمایه‌های خارجی، تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص و افزایش صادرات و کسب در آمدهای ارزی از جمله هدف‌های ایجاد منطقه آزاد قشم است.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha