۱۴ آذر ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۵۱
کد خبرنگار: 1188
کد خبر: 84565732
۰ نفر

برچسب‌ها

یک‌هزار دُز سوم واکسن کرونا در دلیجان تزریق شد

خمین - ایرنا - فرماندار دلیجان گفت: تاکنون بیش از  ۷۰ هزار دُز واکسن کرونا در این شهرستان تزریق شده که یک‌هزار مورد واکسن مرحله سوم بوده و شهروندان بالای ۶۰ سال ، کادر درمانی و افراد دارای بیماری زمینه‌ای آن را دریافت کردند.

به گزارش روز یکشنبه فرمانداری دلیجان،« وحید براتی زاده» توضیح داد: تاکنون ۴۱ هزار دُز اول  و ۳۰ هزار  دُز دوم واکسن کرونا  در این شهرستان تزریق شده است.

وی اظهار داشت: ۱۰۰درصد دانش‌آموزان بالای ۱۲ سال در دلیجان علیه بیماری کووید ۱۹ ایمن سازی شدند.
فرماندار دلیجان افزود: ۹۸ درصد از معلمان این شهرستان نیز واکسن کرونا را دریافت کردند وتعدادی از معلمان به لحاظ مشکلات بهداشتی درمانی، شرایط تزریق واکسن نداشتند.
وی تاکید کرد: شهروندان دلیجانی که تاکنون واکسن دریافت نکردند با مراجعه به مرکز واکسیناسیون متمرکز شهرستان در دبیرستان تزکیه این شهرستان واکسن تزریق کنند.
 براتی‌زاده تصریح کرد: دلیجان کمبودی در تامین واکسن  ندارد و واکسن‌های تزریق شده در دُز اول برای دُز دوم و سوم موجود است.

وی بیان اینکه واکسن‌هراسی می‌تواند با حمایت سودجویان و علم‌ستیزان به سیاه‌نمایی و در نهایت به فاجعه‌ای اجتماعی تبدیل شود، گفت: هیچ یک از پزشکانی که دانش روز و مطالعات مستمر علمی دارند مخالف تزریق واکسن کرونا نیستند و همه یکصدا همگان را به زدن واکسن تشویق می‌کنند.
فرماندار دلیجان تصریح کرد: تحقیقات نشان داده است که تزریق واکسن عارضه خاصی ندارد و با تزریق آن استفاده از ماسک و رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی می‌توان انتظار کاهش حداکثری مخاطرات ناشی از ویروس را داشت.
 شهرستان دلیجان با ۵۰ هزار نفر جمعیت در جنوب استان مرکزی است و در نقشه رنگ‌بندی کرونا که از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام می‌شود این شهرستان وضعیت زرد دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha