ورزشکار بانوی خراسان شمالی به اردوی ملی کبدی دعوت شد

بجنورد- ایرنا- نایب رییس هیات کبدی خراسان شمالی از دعوت مهلا جهانی، ورزشکار استان به اردوی تیم ملی کبدی خبر داد و گفت: این اردو در تهران برگزار می‌شود.

سعیده نیاوند روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این اردوی ملی با حضور کبدی کاران سراسر کشور از ۱۶ آذرماه به مدت ۱۶ روز زیر نظر کادر فنی تیم ملی در مجموعه ورزشی بعثت تهران برگزار می شود.

وی یادآور شد: نخستین اردوی آماده‌سازی تیم ملی کبدی بانوان نیز برای اعزام به نوزدهمین دوره بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ هانگ‌ژو چین از تاریخ ۱۳ آبان ماه به ۵ روز در مجموعه ورزشی مادران و کودکان بعثت برگزار شد.

نیاوند با اشاره به آغاز دوباره فعالیت دوباره بانوان کبدی کار استان، گفت: این رشته ورزشی حدودا سه سال بود که در استان فعالیتی نداشت اما باری دیگر تمرین‌های تیم بانوان آغاز شده است.

ورزش کبدی، کاری کاملا گروهی است و هماهنگی، سرعت عمل، چابکی و هوش سرشاری را می طلبد، در ماده کبدی استاندارد این بازی ۱۲ بازیکن، هفت نفر در زمین و پنج نفر ذخیره شرکت دارند. این بازی گروهی در دو نیمه ۲۰ دقیقه ای برای مردان و ۱۵ دقیقه ای برای بانوان با پنج دقیقه استراحت بین نیمه انجام می شود.

خراسان شمالی با ۲۵ هزار ورزشکار بیمه شده دارای ۴۵ هیات ورزشی فعال است.

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha