۲۰ هزار جلد کتاب وقف کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی شد

ارومیه- ایرنا- مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی با اشاره به اجرای پویش "وقف کتاب، خیر ماندگار" در کتابخانه‌های عمومی استان، گفت: امسال در قالب این پویش ۲۰ هزار جلد کتاب به مجموعه کتابخانه‌های عمومی استان وقف شده است.

خدیجه معصومی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: این کتاب‌ها شامل کتاب‌های حوزه دفاع مقدس، مذهبی، ادبیات و کمک درسی و چندین نسخه نفیس و خطی هستند.

وی ادامه ادد: آثار وقفی جمع آوری شده پس از بررسی های لازم کارشناسی، ثبت و برای استفاده عموم در بین کتابخانه‌های سطح استان توزیع می‌شود.

وی اضافه کرد: هدف از برگزاری این پویش ترویج فرهنگ و اشاعه سنت حسنه وقف کتاب، ارتقای فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی، حفظ میراث فرهنگی و غنی سازی منابع کتابخانه‌های عمومی است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی گفت: هم اکنون حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار نسخه کتاب در کتابخانه‌های عمومی استان وجود دارد که نیاز به رشد دارد و امید است با اجرای این پویش، منابع کتابخانه‌های عمومی غنی‌تر شود.

معصومی از مردم، خیّران، مسوولان، مدیران، ناشران، فرهیختگان و نویسندگان استان دعوت کرد تا با وقف کتاب به کتابخانه‌های عمومی استان به پویش «وقف کتاب، خیر ماندگار» بپیوندند.

به گزارش ایرنا، علاقه مندان برای وقف کتاب به کتابخانه‌های عمومی، می‌توانند عدد ۱ را به شماره ۱۰۰۰۴۵۰۱۲ پیامک کنند تا کارشناسان اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی با آنها تماس بگیرند.

گفتنی است طی سال گذشته در قالب این پویش ۱۶ هزار جلد کتاب و چندین نسخه نفیس و خطی توسط خیرین، سازمان‌ها و هنرمندان به کتابخانه‌های عمومی استان وقف شد که به دلیل استقبال عموم مردم، دومین دوره این پویش نیز برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha