۱۴ آذر ۱۴۰۰،‏ ۸:۲۳
کد خبرنگار: 2110
کد خبر: 84565638
۰ نفر

برچسب‌ها

عاملان قطع درختان در مریوان شناسایی شدند

سنندج- ایرنا- رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مریوان گفت:‌ عاملان قطع درختان جنگلی در این شهرستان شناسایی و پرونده تخلف آنها به مراجع قضایی ارسال شده است.

آزاد نامداری روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: به دنبال گزارش مردم مبنی بر قطع درختان باارزش جنگلی روستای "که له وینجه"؛ ماموران یگان حفاظت از منابع طبیعی مریوان به محل اعزام و با همکاری اهالی روستا قصد دستگیری متخلفان را داشتند اما آنها با مشاهده ماموران و اهالی روستا از محل فرار کردند.

رییس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مریوان یادآور شد: از متخلفان در حین فرار یک دستگاه موتور سیکلت، اره موتوری، تبر و دیگر وسایل غیرمجاز ضبط و به اداره منابع طبیعی شهرستان مریوان منتقل شد.

وی با تقدیر و تشکر از اهالی روستای "که له وینجه" گفت:‌ با گزارش به موقع اهالی این روستا و حضور به موقع نیروهای یگان حفاظت از منابع طبیعی از قطع بیشتر درختان جنگلی این منطقه جلوگیری شد.

نامداری در ارتباط با پرونده دیگری نیز گفت: در پی دریافت یک گزارش دیگر از قطع درختان جنگلی در روستای باغان سه اکیپ از نیروهای یگان حفاظت از منابع طبیعی بلافاصله به محل اعزام شدند.

وی افزود: بر اساس مشاهدات صورت گرفته درختان قطع شده از گونه های بلوط، چنار و افرا کیکم بود که ضمن حمل چوب آلات قطع شده به محوطه اداره، فرد خاطی با هویت "ع. ب" شناسایی و جهت تشکیل پرونده قضایی به اداره احضار شد.

۲ تن محموله چوب قاچاق کشف شد

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مریوان در ادامه از کشف و ضبط یک محموله چوب قاچاق در روستای سردوش خبر داد و گفت: روز گذشته در حین جنگل گردشی مامورین یگان حفاظت اداره منابع طبیعی یک محموله چوب قاچاق شامل گونه ممنوع القطع بید در اراضی جنگلی روستای سردوش کشف و ضبط شد.

نامداری با بیان اینکه این محموله به وزن تقریبی ۲تن توسط ماموران یگان حفاظت بارگیری و به محوطه اداره منتقل شد افزود: برای این تخلف، پرونده تشکیل و به مراجع قضایی ارسال شده است.

وی از عموم مردم، دوستداران و همیاران طبیعت تقاضا کرد ضمن مشارکت فعال در امر حفاظت از منابع طبیعی، گزارش های تخریب و تصرف قطع چوب غیر مجاز و آتش سوزی در عرصه های جنگلی و مرتعی را به سامانه تلفنی ۱۵۰۴ یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع رسانی کنند.

از مساحت ۲ میلیون و ۹۳۷ هزار هکتاری استان کردستان، بیش از ۶۰ درصد آن شامل یک میلیون و ۵۸۷ هزار هکتار را مراتع و جنگل تشکیل می‌دهد از مجموع ۱۹۳ هزار هکتار اراضی ملی شهرستان مریوان هم ۹۷ هزار هکتار آن جنگل و ۹۶ هزار هکتار دیگر را مرتع تشکیل می‌دهد.

شهرستان مرزی مریوان با ۱۵۳ هزار نفر جمعیت در فاصله ۱۲۰ کیلومتری از سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha