۱۴ آذر ۱۴۰۰،‏ ۹:۱۸
کد خبرنگار: 2110
کد خبر: 84565634
۲ نفر

برچسب‌ها

سه تن فرآورده خام دامی فاسد در مریوان کشف شد

سنندج- ایرنا- رییس شبکه دامپزشکی شهرستان مریوان گفت: سه هزار کیلوگرم انواع فرآورده های خام دامی غیرقابل مصرف در این شهرستان کشف و معدوم سازی شد.

دکتر مسعود خاتمی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این میزان فراورده فاسد دامی که تاریخ مصرف آنها گذشته و به هیچ عنوان قابل استفاده نبود با حضور مستمر بازرسان و مسئولین فنی و بهداشتی و از طریق نظارت و کنترل واحدهای تولید، نگهداری و عرضه فرآورده های خام دامی در سطح شهرستان مریوان کشف و ضبط شد.

وی یادآور شد: فرآورده های خام دامی غیرقابل مصرف شامل یک هزار و ۹۰۰ کیلوگرم گوشت مرغ، ۸۰۰ کیلوگرم گوشت قرمز شامل ۲ لاشه گاوی و سه لاشه گوسفندی و دنده و بیش از ۳۵۰ کیلو انواع فراورده های خام دیگر بود.

رییس شبکه دامپزشکی شهرستان مریوان تاکید کرد: این میزان فرآورده های خام دامی غیرقابل مصرف با نظارت شبکه بهداشت و درمان در یک مکان مناسب معدوم سازی و از ورود آن به سفره خانوارها جلوگیری شد.

او با بیان اینکه افراد متخلف شناسایی شده اند گفت: پرونده تخلف تشکیل و جهت برخورد قاطع و قانونی با متخلفان به مراجع قضایی ارسال شد.

خاتمی از عموم مردم خواست ضمن خرید از مراکز معتبر نسبت به تاریخ تولید و انقضاء روی بسته بندی توجه کرده و در صورت موارد مشکوک و یا تخلف با پیغام گیر ۱۵۱۲ تماس بگیرند.

شهرستان مریوان دارای یک واحد کشتارگاه دام،  یک واحد کشتارگاه صنعتی طیور و بیش از ۳۰۰ واحد مرکز تولید، نگهداری و عرضه فرآورده خام دامی تحت نظارت شبکه دامپزشکی است.

شهرستان مریوان با جمعیت بیش از ۱۵۳ هزار نفری در فاصله ۱۲۰ کیلومتری سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha