شمار قربانیان کرونا در هرمزگان باز هم افزایش یافت

بندرعباس- ایرنا- سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: در شبانه روز گذشته ، یک بانوی ۳۶ ساله از شهرستان میناب بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داد و شمار فوتی های استان به ۲ هزار و ۴۴۶ نفر رسید.

دکتر فاطمه نوروزیان روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: به مدت ۹ روز هیچ مورد فوتی در هرمزگان ثبت نشده بود ، اما در روز ۱۲ آذر یک مورد فوتی و ۱۳ آذر نیز یک مورد دیگر فوتی ناشی از ابتلا به کرونا در استان ثبت شد و آمار فوتی های هرمزگان افزایش یافت.

وی با اشاره به بستری شدن ۲۸ نفر در شبانه روز گذشته، خاطرنشان کرد: در حال حاضر مجموع مبتلایان به کرونا در هرمزگان ۷۴۶ نفر است که از از این شمار ۱۱۴ نفر در بیمارستان بستری هستند و مابقی در قرنطینه خانگی به سر می برند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان تصریح کرد: اگرچه در حال حاضر شرایط استان از نظر شیوع کرونا در یک وضعیت ثابت قرار دارد ، اما در برخی از مناطق استان از جمله حاجی آباد شاهد افزایش ابتلاها به دلیل حضور در تجمع های بزرگ از جمله عزا و عروسی هستیم که این مساله زنگ خطر جدی برای سلامت مردم هرمزگان است.

نوروزیان با تاکید بر واکسیناسیون همه مردم ، ابراز داشت: روند واکسیناسیون کرونا در هرمزگان به نسبت آمار کشوری، بسیار مطلوب است، اما هنوز حدود ۱۵۰ هزار نفر در این استان واکسینه نشدند که هر کدام از آنها می توانند ناقل و انتشار دهنده این ویروس باشند.

وی ادامه داد: البته واکسیناسیون به تنهایی در برابر کرونا ایمنی ایجاد نمی کند، بلکه شدت علایم و احتمال مرگ و میر را کاهش می دهد و از همین رو مردم باید علاوه بر واکسیناسیون رعایت پروتکلهای بهداشتی به ویژه زدن ماسک و فاصله گذاری اجتماعی را جدی بگیرند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان آخرین آمار واکسیناسیون کرونا در استان را ۲ میلیون و ۵۱۲ هزار و ۷۵۳ نفر اعلام کرد و افزود: نیمی از این افراد هر دو دز را دریافت کردند و برای ۲۱ هزار و ۶۱۳ نفر دز سوم نیز تزریق شده است.

 این مقام مسوول با تاکید بر جدی گرفتن هشدارها، گفت: در حال حاضر شاهد شیوع سویه اومیکرون در برخی از مناطق دنیا هستیم که طبق اعلام کارشناسان قدرت سرایت آن دو برابر سویه دلتا است و با توجه به قدرت انتشار بسیار بالای این ویروس ، همه ما باید علاوه بر واکسیناسیون همچنان اهتمام کافی در رعایت پروتکلهای بهداشتی داشته باشیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha