۱۳ آذر ۱۴۰۰،‏ ۲۰:۲۹
کد خبرنگار: 2862
کد خبر: 84565477
۶ نفر

برچسب‌ها

جهانگرد دوچرخه‌سوار درقم نهال کاشت

قم - ایرنا - یک جهانگرد دوچرخه‌سوار اردبیلی به هنگام عبور از قم و به منظور ترویج فرهنگ توسعه فضای سبز طی آیینی یک اصله نهال را در بوستان شهید بنیادی این شهر کاشت.

به گزارش شنبه شب روابط عمومی شهرداری قم، معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم در این آیین اظهار داشت: اینکه یک دوچرخه‌سوار با کلاه ایمنی و دوچرخه اصرار به کاشت نهال دارد بسیار مهم بوده و آرزو داریم معابر و نمادهایی در شهر به‌نام این افراد باشد.

مسعود طبیبی با قدردانی از اقدام فرهنگی و ارزشمند این دوچرخه‌سوار تصریح کرد: ترویج فرهنگ درخت‌کاری و سبز نگه‌داشتن فضاهای شهری و حتی طبیعت به‌عنوان یک وظیفه همگانی باید مورد توجه قرار گرفته و در این زمینه بیش‌ازپیش کوشا باشیم.

دوچرخه‌سوار و جهانگرد اردبیلی، دوچرخه‌سواری را عاملی برای نشاط و سلامتی دانست و خاطرنشان کرد: بر این باوریم که کاشت نهال به‌ویژه در شهرها تاثیر به‌سزایی در کاهش آلودگی‌ها داشته و باید به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود.

کرامت عزیز زاده همچنین افزود: دوچرخه‌سواری به‌عنوان یک حمل‌ونقل پاک نقش بسزایی در کاهش ترافیک در شهرها و داشتن هوای پاک دارد و امیدواریم روزی برسد که مدیران و مسئولان کشور نیز برای رفتن به محل کار پابه‌رکاب شوند و از دوچرخه استفاده کنند.

بوستان شهید بنیادی واقع در منطقه سه شهرداری قم، یکی از ۳۵۵ بوستان و پارک شهری قم به شمار می‌آید.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha