بیست و سومین جشنواره تئاتر قزوین به ایستگاه آخر رسید 

قزوین - ایرنا -  بیست و سومین جشنواره تئاتر استان قزوین عصر شنبه با حضور جمعی از مسوولان استانی و اهالی هنر با معرفی آثار برتر به کار خود پایان داد.

به گزارش ایرنا، در این جشنواره ۱۴ گروه نمایشی در مرحله نخست شرکت کردند که بعد از بازبینی هیات داوران، هشت نمایش منتخب برای اجرای روی صحنه انتخاب شدند که نهایت بعداز سه روز اجرا برگزیدگان این جشنواره براساس رای هیات داوران مشخص شدند.
در بخش طراحی نور، هیات داوران در بررسی خود با اهدای تندیس و دیپلم افتخار از نمایش "پروانه الجزایری" امیر امیدی راد تجلیل کرد.
در بخش طراحی گریم از حسین محمد حسن پور برای نمایش زندگی سگ مرده تقدیر شد و همچنین در بخش تبلیغات و بسته تبلیغی از طراحی بروشور نمایش‌های پروانه الجزایری با اجرای امیرحسین خلیلی، آذر اندوه بار و بوف کور تقدیر شد.
در بخش نمایش‌نامه نویسی نیز از نویسنده آذر اندوه بار و حامد مکلمی برای زندگی سگ مرده تجلیل به عمل آمد.
در بخش طراحی لباس از معصومه جلیلوند برای زندگی سگ مرده و همچنین در بخش طراحی حرکت از سوده آریانژاد برای نمایش بوف کور تقدیر شد.
در بخش طراحی صحنه از میثم ملازینل برای آذر اندوه و مرتضی نجفی برای زندگی سگ مرده تجلیل به عمل آمد و پروانه الجزایری به‌عنوان طراح برگزیده انتخاب شد و در بخش موسیقی از سعید طاهرخانی برای نمایش ماه پیشونی به‌عنوان اثر منتخب تقدیر گردید .
در بخش کارگردانی حامد مکملی برای بوف کور جایزه سوم جشنواره را به خود اختصاص داد، جایزه دوم کارگردانی نیز به سعید شکری برای پروانه الجزایری تعلق گرفت و جایزه نفر اول هم به مرتضی نجفی برای زندگی سگ مرده اختصاص یافت.
 در بخش بازیگری زن از سحر نجفی برای بوف کور، محیا سهرابی برای رقص روی لیوان و مهشید سادات مجابی برای پروانه الجزایری، از فرشته مصطفی پور برای سندرم سقوط و مرضیه پیری برای ماه پیشونی به ترتیب به‌عنوان نقش قابل تقدیر و نفرات اول تا سوم تقدیر شد.

بیست و سومین جشنواره تئاتر قزوین به ایستگاه آخر رسید 

در بخش بازیگری مرد از کمال زارعی برای ماه پیشونی تقدیر شد و جایزه نفر سوم به طور مشترک به امیر امیدی راد برای پروانه‌های الجزایری و میثم گودرزی برای آذر اندوه بار تعلق گرفت.
جایزه نفر دوم نیز به حسن یاوری برای پروانه الجزایری رسید و پیام نوروزی برای زندگی سگ مرده جایزه نفر اول را به خود اختصاص داد.
زندگی سگ مرده و پروانه الجزایری به‌عنوان ۲ نمایش برگزیده از سوی هیات داوران انتخاب شده و به مرحله بعدی و جشنواره بین المللی فجر راه پیدا کردند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha