نخستین نقره بدمینتون ایران پس از ۵۰سال بر گردن «جهان‌پناه»

تهران- ایرنا- «شادی جهان پناه» با کسب مدال نقره در مسابقات پاراآسیایی بحرین، پس از ۵۰ سال نخستین مدال را برای بدمینتون ایران به ارمغان آورد.

به گزارش شنبه شب ایرنا، شادی جهان پناه پس از پیروزی برابر نماینده امارات و قبول شکست مقابل حریف هندی امروز توانست بدمینتون باز تاجیکستانی را شکست داده و مدال نقره را بر گردن بیاویزد.

چهارمین دوره بازی‌های پاراآسیایی جوانان بحرین از یازدهم تا پانزدهم آذرماه با حضور نزدیک به ۸۰۰ ورزشکار در ۹ رشته ورزشی برگزار می‌شود.

پیش از این محمدرضا دارابی ملی‌پوش کشورمان در مرحله گروهی و در گروه B رقابت‌های انفرادی کلاس SU۵ به مصاف نماینده چین‌تایپه رفت و با نتیجه ۲ بر صفر و با امتیازهای ۲۱ بر ۶ و ۲۱ بر ۱۲ شکست خورد و از دور رقابت‌ها حذف شد.

 مهدی موسویان که در کلاس SL۴ در گروه سه تیمی(تایلند، ایران و هند) قرار داشت، بعد از متحمل شدن دو باخت در گروه B رقابت‌های انفرادی گروه B و دو باخت در گروه A رقابت‌های دوبل، از دور رقابت‌ها کنار رفت.

بدمینتون بازان ایران برای نخستین بار با چهار نماینده (۲ زن و ۲ مرد) متشکل از شادی جهان پناه و ثنا باقری، حمیدرضا دارابی و مهدی موسویان در مسابقات پاراآسیایی حاضر شدند.

کاروان ایران با ۱۱۱ ورزشکار در ۹ رشته دو و میدانی، بدمینتون، بوچیا، گلبال، پاراوزنه‌برداری، شنا، تنیس روی میز، تکواندو و بسکتبال با ویلچر به چهارمین دوره بازی‌های پاراآسیایی جوانان اعزام شده است.

تاکنون سه دوره بازی‌های پاراآسیایی جوانان در سال‌های ۲۰۰۹ در ژاپن، ۲۰۱۳ در مالزی و ۲۰۱۷ در امارات برگزار شده و کاروان اعزامی ایران در ۲۰۰۹ موفق به کسب ۶۸ مدال شامل ۲۶ طلا، ۲۴ نقره و ۱۸ برنز شد و پس از ژاپن در رده دوم ایستاد.

ایران همچنین در سال ۲۰۱۳ در کوالالامپور با ۲۷ طلا، ۱۳ نقره و ۱۷ برنز و مجموع ۵۷ مدال باز هم پس از ژاپن به مقام دومی رسید و در سال ۲۰۱۷ نیز با ۳۹ طلا، ۴۴ نقره و ۳۵ برنز و مجموع ۱۱۸ مدال باردیگر پس از ژاپن به عنوان دومی بسنده کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha