کاروان مدافعان سلامت صدرنشین روز چهارم بازی‌های پاراآسیایی بحرین

تهران- ایرنا- ورزشکاران اعزامی به بازی‌های پاراآسیایی جوانان بحرین توانستند با کسب مدال‌های رنگارنگ در صدر جدول رده بندی توزیع مدال‌های این بازی‌ها قرار بگیرند.

به گزارش ایرنا، چهارمین دوره از بازی‌های پاراآسیایی جوانان بحرین از یازدهم تا پانزدهم آذرماه با حضور نزدیک به ۸۰۰ ورزشکار در ۹ رشته ورزشی برگزار می‌شود.کاروان ایران با ۱۱۱ ورزشکار در رشته‌های پاراتنیس روی میز، پارابدمینتون، پاراتکواندو، گلبال، پارادو و میدانی، پارا شنا، پاراوزنه‌برداری، بوچیا و بسکتبال با ویلچر  به این دوره از بازی ها اعزام شده است.

این کاروان با نام «مدافعان سلامت» و با سرپرستی «محمد تابع» دبیر اجرایی کمیته بین‌المللی المپیک راهی منامه شده است. در سه دوره گذشته این رقابت‌ها ایران موفق به قرار گرفتن در جایگاه دوم شده است. ژاپن، مالزی و امارات میزبان دوره های اول تا سوم این رقابت‌ها بود.

در چهارمین روز از رقابت های پاراآسیایی جوانان که در بحرین در حال برگزاری است، کاروان ایران با کسب ۹ مدال طلا، ۱۵ نقره و ۵ برنز  و با ۲۹ مدال در جایگاه نخست قرار دارد. در رقابت‌های امروز و در رشته شنا،  نمایندگان ایران موفق به کسب یک مدال طلا، سه نقره و پنج برنز شدند.

در دوومیدانی و در دو ۴۰۰ متر آزاد رده سنی نوجوانان، علی حسن زاده با زمان ۶:۱۶.۵۳ دقیقه و کسب ۱۵۳ امتیاز نایب قهرمان شد و امیرمحمد فرخنده زاد با زمان ۵:۵۳.۹۲ دقیقه و ۴۳ امتیاز به مدال برنز دست یافت.

محمدرضا ریحانی دیگر نماینده ایران با زمان ۶:۲۰.۲۳ دقیقه چهارم شد و سیدعلی موسوی با زمان ۶:۴۴.۱۴ دقیقه به مقام ششم رسید. در ۴۰۰ متر آزاد رده سنی جوانان؛ محمدمهدی محمدزاده با زمان ۶:۵۹.۷۸ دقیقه در جایگاه سوم ایستاد.

در ۱۰۰ متر قورباغه رده سنی نوجوانان؛ ابوالفضل ظریف با ثبت زمان ۱:۲۹.۶۶ و با کسب ۳۸۷ امتیاز به مدال برنز رسید.در همین رقابت علی مطلبی با زمان ۱:۴۶.۲۵ دقیقه و کسب ۱۶۶ امتیاز در رده هفتم ایستاد. در ۱۰۰ متر قورباغه نوجوانان، محمدرضا ریحانی با زمان ۱:۴۲.۴۳ دقیقه و با ۱۲۰ امتیاز به مدال نقره رسید، سیدمحمدعلی موسوی با زمان ۱:۴۲.۷۶ دقیقه و کسب ۱۱۶ امتیاز به مدال برنز رسید و علی حسن زاده با ۱:۵۷.۷۰ دقیقه و ۹۴ امتیاز چهارم شد.

در ۱۰۰ متر قورباغه جوانان، محمدمهدی محمدزاده با زمان ۱:۵۰.۹۴ دقیقه در جایگاه چهارم ایستاد. همچنین در ۵۰ متر آزاد نوجوانان، محمدرضا ریحانی با زمان ۳۰.۵۷ ثانیه و ۳۶۱ امتیاز به مدال طلا رسید و علی حسن زاده با ۳۴.۸۹ ثانیه و  ۲۸۸ امتیاز نایب قهرمان شد و امیرمحمد فرخنده زاد با زمان ۳۳.۷ ثانیه و ۱۶۱ امتیاز در جایگاه سوم ایستاد.

در رقابت های تنیس روی نیز ملی پوشان ایران با حریفان خود روبرو شدند و امید ذوالفقاری به مدال برنز کلاس ۱۰ انفرادی دست پیدا کرد.

در بخش دو ومیدانی نابینایان و کم بینایان نیز نتایج زیر بدست آمد:

محمد حسین عبدالهی در  دو ۱۰۰ متر کلاس T۱۲ به مدال طلا رسید، ابوالفضل شریفی در دو ۱۰۰ متر کلاس T۱۳ به برنز دست یافت، نازنین قریشی در دو ۱۰۰ متر کلاس T۱۲ به مدال نقره دست یافت. مهرداد نجفی در دو ۱۰۰ مترکلاس  T۱۱ به مدال برنز رسید.  در ادامه رقابت های پارابدمینتون نیز محمدرضا دارابی آخرین نماینده پارابدمینتون ایران در بخش پسران با شکست برابر حریفی از چین‌تایپه از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در چهارمین روز از چهارمین دوره رقابت‌های پاراآسیایی بحرین، تیم پارابدمینتون ایران در بخش پسران یک نماینده داشت.
محمدرضا دارابی ملی‌پوش کشورمان در مرحله گروهی و در گروه B رقابت‌های انفردای کلاس SU۵ به مصاف نماینده چین‌تایپه رفت و با نتیجه ۲ بر صفر و با امتیازهای ۲۱ بر ۶ و ۲۱ بر ۱۲ شکست خورد و از دور رقابت‌ها حذف شد.

پیش از این مهدی موسویان که در کلاس SL۴ در گروه سه تیمی(تایلند، ایران و هند) قرار داشت و بعد از کسب دو باخت در گروه B رقابت‌های انفرادی گروه B و دو باخت در گروه A رقابت‌های دوبل، از دور رقابت‌ها کنار رفته بود.
 تیم ملی گلبال پسران ایران نیز امروز برابر تیم کره جنوبی به میدان رفت و موفق شد با نتیجه ۱۳ بر ۳ کره جنوبی را شکست دهد. همچنین امروز شنبه در ادامه رقابت‌های بوچیا نیز علیرضا صفری توانست در کلاس bc۴M در مصاف با حریفی از تایلند با نتیجه چهار بر یک پیروز شود و به مدال طلا دست پیدا کند.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha