فراخوان عمومی هلال‌احمر برای همراه شدن تمام افراد جامعه با این نهاد

تهران - ایرنا - با حضور جمعی از داوطلبان جمعیت هلال‌احمر و تشکیل حلقه انسانی پیش از شروع مسابقه شهرآورد تهران در ورزشگاه آزادی و هم‌زمان در چند شهر دیگر، بیانیه روز جهانی داوطلب قرائت شد.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر پیش از شروع مسابقه شهرآورد تهران جمعی از داوطلبان این جمعیت با حضور در ورزشگاه آزادی بیانیه روز جهانی داوطلب را قرائت کردند. در این بیانیه با تاسی از شعار امسال فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ و هلال‌احمر مبنی بر "با همدیگر توقف‌ناپذیریم" به فعالیت‌های بدون چشمداشت، بشردوستانه و خیرخواهانه در راستای کمک‌رسانی به محرومان اشاره شده است.

متن این بیانیه به شرح ذیل است:

 روز جهانی داوطلب، فرصتی است تا فعالیت‌های داوطلبانه را توسعه دهیم و دولت‌ها را تشویق کنیم که از تلاش‌های داوطلبان و اقدامات آنان در راستای دستیابی به اهداف توسعه پایدار در سطح محلی، ملی و بین‌المللی حمایت کنند.

فعالیت‌های بدون چشمداشت، همدلی و همراهی داوطلبان جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران، موید این موضوع است که آن‌ها همواره حامیان گران‌بهای این سازمان عام‌المنفعه برای اجرای برنامه‌ها و پروژه‌های بشردوستانه و خیرخواهانه در جای‌جای میهن و حتی فراتر از مرزها، در راستای کمک‌رسانی به محرومین و نیازمندترین انسان‌ها هستند.

درود بی‌پایان بر شما که در این ایام محنت و سختی از آسایش خود چشم پوشیده‌اید و در کنار سایر جهادگران همسو با مدافعان سلامت وارد میدان عمل شدید و بدون هیچ‌گونه چشمداشت مادی؛ فقط و فقط برای رضایت خداوند متعال و آسایش هم‌وطنان خود با ارائه خدمات سلامت و معیشت محور به خانوارهای نیازمند متأثر از بیماری کرونا پرداخته‌اید؛ بدون تردید چنین عملی موهبتی است که خداوند بزرگ هرکسی را نصیب نخواهد کرد. شما که با روح بلند و مناعت طبع، با دل پرمحبت و دستانی گشاده و بخشنده، همنوعان را چون خود دوست داشته و شیرینی و طعم خوش زندگی را برای دیگران نیز آرزو دارید، به‌یقین در پیشگاه حق‌تعالی عزیز و گرامی بوده و از بهترین پاداش برخوردار خواهید بود.

امیدواریم که با تاسی از بیانیه گام دوم انقلاب "به اوج رسانیدن مشارکت مردمی و مسابقه‌ی خدمت‌رسانی در موضوعات اجتماعی مانند فعالیت‌های نیکوکاری" را به منصه ظهور برسانیم.

ما داوطلبان جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران، رسالت خود می‌دانیم:

باتوجه‌به اینکه تحریم‌های ظالمانه علیه ملت‌ها، مانع تحقق اصل همبستگی بشردوستانه برای ایجاد صلح و توسعه پایدار بوده و تبعات منفی آن ظرفیت کشورها را برای جلب کمک و حمایت از نیازهای افراد و جوامع آسیب‌پذیر تحت‌تأثیر قرار می‌دهد، یکایک ما داوطلبان به‌عنوان "سفیران صلح و دوستی" با استفاده از دیپلماسی بشردوستانه و با راه‌اندازی کمپینی با همین عنوان، با فراخوان تمامی داوطلبان جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال‌احمر تقاضا داریم با پیوستن به این کمپین، نسبت به ایجاد فضایی بشردوستانه و بی‌طرفانه سهیم شوند که از این طریق ضمن تاکید بر ضرورت رفع فوری تحریم‌های ناعادلانه و ظالمانه، به‌ویژه در شرایط پاندمی کووید ۱۹، صدای رسای آسیب‌پذیران بوده و نویدبخش جهانی سراسر صلح، دوستی و آرامش باشیم.

ما همچنان ضمن سپاس از وجود ارزشمند اعضاء و داوطلبان جمعیت هلال‌احمر، با تاسی از شعار امسال فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ و هلال‌احمر مبنی بر این که "با همدیگر توقف‌ناپذیریم"، سالروز جهانی داوطلب را گرامی داشته و شان و منزلت این قشر خدوم و زحمتکش را ارج می‌نهیم و از تمامی هم‌وطنان گرامی صمیمانه دعوت می‌نماییم با پیوستن به خیل عظیم داوطلبان جمعیت هلال‌احمر در عرصه‌های جدید، این‌بار با مشارکت برای سلامت و صلح جهانی، زمینه‌ساز زندگی همراه با کرامت برای تمامی همنوعان بوده، در جایی که فقر به تاریخ می‌پیوندد و صلح در اولویت قرار می‌گیرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha