دیوان محاسبات با تشدید نظارت‌های همگانی درصدد رفع مشکلات اقتصادی است

تبریز - ایرنا - دادستان دیوان محاسبات کشور با بیان اینکه این دیوان در مدیریت جدید رویکردی جدی و عملگرا را آغاز کرده است، گفت: این دیوان با تشدید نظارت‌های همگانی به دنبال رفع مشکلات اقتصادی جامعه است.

علی کامیار، روز شنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیران کل دیوان محاسبات آذربایجان شرقی افزود: در رویکرد جدید این دیوان همه اعم از مدیران، معاونان نهادها حتی مردم، مسوول هستند تا مشکلات و خطاها را به این دیوان منتقل کنند و ما هم در نظارت بر آنها به طور جدی وارد عمل خواهیم شد.

وی با اشاره به جایگاه بالای آذربایجان شرقی در زمینه های مختلف در سطح کشور، اظهار داشت: این استان همواره در سطح کشور نقش آفرین بوده و در زمینه اقتصادی نیز حرف های زیادی برای گفتن دارد.

کامیار، ادامه داد: بر همین اساس، این استان باید همانند همیشه در این جنگ اقتصادی حاکم بر کشور، بدون در نظر گرفتن تحریم ها و مشکلات، موانع اقتصادی را از سر راه بردارد و با بالا بردن توان تولید، نقش خود را در سطح اقتصاد کشور ایفا کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری آذربایجان‌ شرقی نیز در این مراسم خواستار برخورد جدی با مخلان اقتصادی و پیشرفت و تولید توسط دیوان محاسبات شد و گفت: در زمان کنونی در یک جنگ نابرابر اقتصادی هستیم و تولید کنندگان و مدیران اقتصادی سربازان این جنگ هستند که باید از حمایت همه جانبه مسوولان و متولیان نظارتی برخوردار باشند.

محمد کلامی، یکی از موانع پیشرفت در عرصه اقتصادی و تولید را ترس از ریسک پذیری در خود تولیدکنندگان و ناظران دانست و افزود: باید با عزم جدی ریسک پذیری را بالای برد تا موانع را بتوان از سر راه برداشت.

محمدحسین فرهنگی، نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم با بیان اینکه کار نظارت در پیشبرد اهداف مهم کشور بسیار مهم است، گفت: مدیران و مسوولان نهادهای نظارتی باید به طور جدی بر عملکرد نهادها، ادارات و مدیران نظارت کنند و با ارزیابی عملکرد آنها برای رفع مشکلات اقتصادی که امروزه گریبانگیر کشور شده است، تلاش کنند.

در این مراسم محمدرضا کردلو به عنوان مدیرکل جدید دیوان محاسبات آذربایجان شرقی معرفی و از زحمات صادق پور مدیرکل سابق این دیوان قدردانی شد.

کردلو پیش از این مدیر کل دیوان محاسبات استان گیلان بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha