خیران سلامت پشتوانه پوشش حداکثری واکسیناسیون  اصفهان شدند

اصفهان-ایرنا-معاون اجرایی مرکز بهداشت اصفهان گفت: خیران سلامت علاوه بر حمایت از نیازهای درمانی دوران کرونا، پشتوانه پوشش حداکثری واکسیناسیون  این استان نیز شدند.

به گزارش ایرنا، حمید گله داری عصر شنبه در نشست با فرماندار و اعضای مجمع خیران سلامت  شهرستان تیران و کرون در محل فرمانداری این شهرستان افزود: نقش خیران در رفع نیازهای حوزه بهداشت و درمان همواره روشن و در دوران کرونا نقش آفرینی آنان در حوزه سلامت و پیشگیری با حمایت از طرح واکسیناسیون پر رنگ است.

وی استفاده از ظرفیت  خیران را در شهرستان‌ها برای رفع دغدغه واکسیناسیون کرونا مهم بیان کرد و اظهارداشت: بیشترین تمرکز بر بهره گیری ظرفیت خیران سلامت برای حوزه بهداشت نسبت به درمان است تا علاوه بر کاهش هزینه توسعه مراکز درمانی و بهبود حال بیماران، سلامت جسمی و روحی مردم جامعه افزایش یابد.

معاون اجرایی مرکز بهداشت اصفهان افزود: اجرای هر پروژه تا سقف ۴۰ درصد توسط خیران و ارائه پروانه رایگان ساختمان سازی توسط شهرداری و دهیاری، مقدمه جذب ۶۰ درصد بودجه دولت در تکمیل یک طرح نیمه تمام را فراهم می‌کند.

وی با اشاره به انجام اصلاحات ساختاری اساسنامه مجمع خیران سلامت خاطرنشان کرد: پس از انجام تغییرات، این مجمع در تمامی شهرستان‌ها بر اساس برنامه ابلاغی تشکیل و طرح به صورت ملی فراگیر خواهد شد.

معاون اجرایی مرکز بهداشت اصفهان اضافه کرد: ماموریت مجمع خیران سلامت حمایت و اجرای پروژه ها و طرح های حوزه بهداشت و درمان و وظیفه کمک به بیماران خاص و نیازمند با خیریه‌هاست و جزو وظایف این تشکل نیست.

فرماندار تیران و کرون نیز در این نشست به حمایت خیران در حوزه سلامت اشاره کرد و گفت: تاکنون بخش زیادی از پروژه‌های بهداشت و درمان این شهرستان مثل بیمارستان بهنیا، بخش دیالیز، خانه‌های بهداشت و بیمارستان امام رضا(ع) با حمایت خیران انجام شده است.

مجید حججی افزود: یک فرد نیکوکار از این شهرستان به تنهایی ۱۵ میلیارد ریال در حوزه بهداشت با احداث خانه بهداشت روستایی همکاری کرده است و آمادگی تعامل نیز برای حمایت از این عرصه دارد.

فرماندار تیران و کرون با اشاره به پوشش ۸۲ درصدی واکسیناسیون کرونا در این منطقه گفت: این شهرستان در بین نقاط دیگر استان پیشتاز و رتبه اول را دارد.

تیران و کرون با بیش از ۷۲ هزار نفر جمعیت در ۴۵ کیلومتری غرب اصفهان قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha