۴۶ طرح محرومیت‌زدایی نزاجا با پنج هزار میلیارد ریال در دست اقدام است

اصفهان - ایرنا - فرمانده دانشکده هوانیروز ارتش و فرمانده قرارگاه محرومیت‌زدایی و جهادی نیروی زمینی ارتش گفت: ۴۶ طرح محرومیت‌زدایی در عرصه‌های درمانی و و عمرانی با اعتباری بالغ بر پنج هزار میلیارد ریال از طرف این نیرو در دست اقدام است.

به گزارش ایرنا؛ سرهنگ خلبان ولی رحمانی روز شنبه در نشست خبری به مناسبت روز هوانیروز، به نقش مردم‌یاری و محرومیت زدایی ارتش اشاره کرد و افزود: ارتش جمهوری اسلامی ایران بخشی از توانایی‌ها و تجهیزات خود را خود را در قالب محرومیت‌زدایی و مردم‌یاری به‌کارگیری کرده است.
وی با بیان اینکه بخشی از این اعتبارات حوزه مدیریت بیماری کرونا به کار گرفته شده است، افزود: ساخت ۱۲ بیمارستان دائمی با امکانات کامل درمان بیماران تنفسی در استان‌های اصفهان، چهارمحال بختیاری، خراسان شمالی، قم، سیستان و بلوچستان، تهران، گیلان وکرمانشاه، از جمله این طرح‌ها ست.
فرمانده قرارگاه محرومیت‌زدایی و جهادی نیروی زمینی ارتش خاطر نشان ‌کرد: البته برخی از این طرح‌ها دست ساخت است و برخی نیز تکمیل شده و در اختیار بخش درمان قرار گرفته است‌.
وی اظهار کرد: همچنین چند بیمارستان صحرایی و مراکز تجمیعی واکسیناسیون در اصفهان، تهران، چهارمحال و بختیاری با امکانات لازم راه‌اندازی شده است.
سرهنگ رحمانی خاطر نشان کرد: یکی از این بیمارستان‌ها در استان قم بود که با بهره‌گیری از ۲۴ هزار نفر ساعت در هشت روز و اعتباری بالغ ۱۷۰ میلیارد ریال ساخته شد.
وی از این بیمارستان‌ها مانند بیمارستان خراسان‌شمالی واقع در شهرستان "راز و جنگلان" در نقطه صفر مرزی در حال ساخت است و ظرف مدت ۱۰ روز دیگر تکمیل می‌شود.
فرمانده قرارگاه محرومیت‌زدایی و جهادی نزاجا گفت: در استان اصفهان نیز در حاشیه بیمارستان الزهرا (س) بیمارستانی با سازه بتونی به طرفیت ۸۰ تخت با اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال در حال ساخت است.
وی خاطر نشان کرد: مجموع بیمارستان‌های دائمی و صحرایی ساخته شده توسط ارتش یک هزار و ۳۰۰ تخت به ظرفیت تخت‌های استان‌های مختلف اضافه می‌کند که با بهترین مصالح و در کوتاه‌ترین زمان در اختیار مسوولان بهداشت و درمان استان‌ها قرار می‌گیرد.
سرهنگ رحمانی به سایر خدمات ارتش در مقابله با بیماری کرونا اشاره کرد و افزود: تمام مراکز بهداشتی و درمانی ارتش در موج‌های کرونایی به صورت شبانه‌روز در خدمت مردم بود؛ همچنین در شرایط کرونایی سیستان و بلوچستان نیز صدها نفر از کادر درمانی ارتش از استان‌های مختلف برای کمک به کادر درمان سیستان و بلوچستان در این استان حضور یافتند.
وی با بیان اینکه آب رسانی از دیگر خدمات قرارگاه محرومیت‌زدایی ارتش است، گفت: در این راستا در استان سیستان و بلوچستان علاوه بر ساخت ۲ بیمارستان در شهرهای خاش و زاهدان، طرح آبرسانی به ۱۷ روستا با بیش از ۹۱ کیلومتر لوله‌کشی در دست اقدام است که از ۲۰ روز پیش آغاز شده است تا ۲۰ روز دیگر تکمیل می‌شود.
فرمانده قرارگاه محرومیت‌زدایی و جهادی نزاجا گفت: در استان خوزستان‌ نیز عملیات اجرایی آب‌رسانی به ۲۰ روستا و یک پروژه در خصوص فاضلاب این استان با اعتبارات دولتی توسط این قرارگاه در حال اجراست.
وی اظهار کرد: همچنین چندین پروژه ساخت مسکن محرومان با همکاری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، راه روستایی، ساخت سالن‌های ورزشی با همکاری و مشارکت سازمان ورزش و جوانان، در دستور کار این قرارگاه قرار دارد.
فرمانده دانشکده هوانیروز ارتش با بیان اینکه برقراری و ارتقای امنیت پایدار وظیفه ذاتی ارتش است، تاکید کرد: ارتش در حوزه دفاعی و نظامی به واسطه ویژگی‌هایی چون ولایتمداری، اخلاص و نظم به نحو احسن انجام وظیفه کرده است و در هشت سال دفاع مقدس ۴۸ هزار شهید تقدیم نظام اسلامی کرد.
وی ادامه داد: هوانیروز ارتش نیز در طول هشت سال جنگ تحمیلی با بیش از ۵۰۰ هزار ساعت پرواز عملیاتی رکوردی بی‌نظیر  در دنیا ثبت کرد.
 ۱۵ آذر مصادف با سالروز شهادت خلبان شهید احمد کشوری و «روز هوانیروز» نامگذاری شده است.
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha