سرمربی رومانی: برای حجاب هندبالیست‌های ایرانی احترام قائلم

تهران- ایرنا- سرمربی تیم ملی زنان رومانی گفت: برای حجاب (پوشش) اعضای تیم ملی هندبال زنان ایران احترام زیادی قائلم و امیدوارم تا پایان این مسابقات قهرمانی اسپانیا صبور باشند و به کار خود ادامه دهند.

به گزارش ایرنا، تیم ملی هندبال زنان ایران در نخستین حضور خود در رقابت‌های قهرمانی جهان اسپانیا به مصاف رومانی رفت و در پایان نتیجه را با حساب ۳۹ بر ۱۱ به این تیم پرافتخار اروپایی واگذار کرد، اما نمایش دختران هندبالیست ایران مورد توجه سرمربی تیم ملی رومانی قرار گرفت و به تحسین از ملی‌پوشان ایران پرداخت.

بیست و پنجمین دوره پیکارهای هندبال قهرمانی زنان جهان در سال ۲۰۲۱ روزهای ۱۰ تا ۲۸ آذرماه در اسپانیا برگزار می‌شود.

تیم ملی هندبال زنان ایران که برای نخستین بار در مسابقات جهانی حضور یافته است، در گروه سوم با تیم‌های نروژ، رومانی و قزاقستان رقابت می‌کند.

«آدریان واسیله» سرمربی تیم ملی بانوان رومانی در گفت وگو با روابط عمومی فدراسیون هندبال به تحسین ملی‌پوشان ایران پرداخت.

در ادامه گفت‌گوی سرمربی تیم ملی هندبال بانوان رومانی را می‌خوانید:

نظر شما در مورد دیدار ایران و رومانی چیست؟

دیدار اول همیشه برای ۲ تیم سخت است. چرا که فشار روانی بازی بر روی دو تیم زیاد است. این مساله باعث شد تا بازیکنان تیم ما روی دفاع آن‌طوری که مد نظرمان بود تمرکز نداشتند. موضوع دوم یکی از اهداف ما ندادن مصدوم در این بازی بود که متاسفانه یکی از بازیکنان به شدت مصدوم شد.

احساس شما در مورد دیدار با تیم ایران و تجربه نخستین حضور زنان ایران در رقابت‌های قهرمانی جهان چه بود؟

برای تیم ایران و پوشش دختران ملی‌پوش ایران احترام زیادی قائلم. در کشور شما اعتقاداتی وجود دارد که من و تیمم به آن احترام می‌گذاریم. ما به تیم ایران به چشم تیم متفاوتی نگاه نکردیم و به نظر ما ایران تیمی همچون دیگر تیم‌ها بود.

نقاط قوت و ضعف تیم ملی ایران را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

به نظر من مهم‌ترین نقطه قوت ایران صعود به رقابت‌های قهرمانی جهان بود. از نظر جسمانی اگرچه بازیکنان جثه کوچک‌تری دارند ولی در عین حال سرعت زیاد آن‌ها نقطه قوتی است که در آینده می‌توانند از آن بیشتر استفاده کنند و آن را توسعه دهند. رسیدن به موفقیت نیازمند یک طرح توسعه‌ای و یک پروسه است و حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان آغازگر و البته ادامه دهنده راه موفقیت بانوان هندبالیست ایران است. مهم‌ترین توصیه من این است که صبور باشید و به کار خود ادامه دهید و قطعا به نتایج بسیار مطلوبی دست پیدا خواهید کرد.

در مورد اهداف تیم ملی رومانی بگویید. چشم‌اندازی برای قهرمانی در جهان دارید؟

هدف ما کسب جواز حضور در المپیک است و اینکه بتوانیم تیمی قوی بسازیم. باید در هر بازی بهترین عملکرد را نشان دهیم، چرا که هر بازی برای ما دارای اهمیت است. اینکه بخواهم در مورد عملکردمان پیش‌بینی‌ کنم، بسیار دشوار است زیرا که تیم‌های خوب زیادی در مسابقات قهرمانی جهان حضور دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha