حوزه های علمیه درمعرفی شخصیت سردار سلیمانی پیشگام باشند

کرمان - ایرنا - معاون پارلمانی رئیس جمهوری، درخشش سردار سلیمانی را آموزه ها و تربیت دینی توصیف کرد و گفت: از حوزه های علمیه توقع داریم در معرفی شخصیت شهید حاج قاسم سلیمانی پیشگام باشند.

به گزارش ایرنا، سیدمحمد حسینی عصر شنبه در نشست با جمعی از روحانیون و طلاب کرمان افزود: روحانیت در عرصه های مختلف تاریخ معاصر و در آزادیخواهی و هدایت مردم همواره نقش بسیار مهمی داشته است.

وی با بیان اینکه حوزه های علمیه رسالت گسترده ای دارند، تصریح کرد: ما هر روز در معرض هجمه ها و شبهات هستیم و اگر بخواهیم جامعه ای در همه جوانب اسلامی و دینی داشته باشیم مراکز تبلیغی دینی باید تلاش کنند.

معاون رئیس‌جمهوری با اشاره به نقش حوزه های علمیه در تربیت نیروی انسانی اظهار داشت: امروز طلاب و روحانیون با دستمزد پایین کار جهادی انجام می دهند و دولت نیز باید کمک لازم را به این مراکز انجام دهد.

وی با بیان اینکه حوزه های علمیه باید تقویت شوند ادامه داد: کمک کردن دولت به حوزه منافاتی با استقلال آن ندارد، اگر چه حوزه باید دنبال منابع پایدار باشد تا با تغییر دولت ها نگرانی از بودجه وجود نداشته باشد.

مدیر حوزه های علمیه استان کرمان نیز در این نشست گفت: در حال حاضر ۲۵ مدرسه علمیه در استان داریم که یک هزار و ۵۹۲ طلبه علوم دینی در آن مشغول به تحصیل هستند.
حجت الاسلام عباس سلمه ای افزود: اغلب مدارس حوزوی استان پس از ۴۰ سال تکمیل نشده اند و یا فرسوده هستند که در شان استان کرمان نیست.
وی بیان کرد: در سند چشم انداز پنج ساله رشته های تخصصی متناسب با نیاز استان در مدارس حوزوی کرمان راه اندازی می شود.

در این دیدار که با حضور استاندار کرمان در محل مدیریت حوزه های علمیه استان کرمان برگزار شد، تعدادی از روحانیون و اساتید به بیان نظرات و مسائل خود پرداختند.  

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha