ابراز علاقه کمیته پارالمپیک بحرین برای گسترش همکاری ورزشی با ایران

تهران- ایرنا- رییس کمیته ملی پارالمپیک بحرین در دیدار با همتای ایرانی خود گفت: ایران ظرفیت بسیار خوبی در ورزش معلولان داشته و امیدواریم بتوانیم در زمینه‌های فنی و تبادل دانش همکاری داشته باشیم.

به گزارش روز شنبه ایرنا، «محمود خسروی‌وفا» رئیس کمیته ملی پارالمپیک ایران در حاشیه بازی‌های پاراآسیایی جوانان در بحرین با «شیخ محمد بن‌دایج» رئیس کمیته ملی پارالمپیک بحرین دیدار کرد.

در این نشست «محمد تابع» دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک و «مریم شکوهی» مدیر روابط بین‌الملل کمیته ملی پارالمپیک و «علی الماجد» دبیر کل کمیته پارالمپیک بحرین نیز حضور داشتند.

رئیس کمیته پارالمپیک بحرین در این دیدار از حضور پر تعداد کاروان ایران ابراز خوشحالی کرد و گفت: از کمیته پارالمپیک ایران به خاطر اعزام کاروانی این چنین پرتعداد قدردانی می‌کنم و این اقدام کار بزرگی است.

وی افزود: واقف به کاستی‌هایی که در زمینه میزبانی وجود دارد هستیم؛ این نخستین تجربه ما در رویدادی این چنین بزرگ است. پیش از برگزاری این مسابقات قصد داشتیم تا بازی‌های غرب آسیا را برگزار کنیم که به دلیل پاندمی کرونا لغو شد و به دنبال آن فرصت بحرین برای برگزاری رویدادی آزمایشی و اطلاع از نواقص و ضعف‌ها از دست رفت.

«شیخ محمد بن‌دایج» خاطر نشان کرد: امیدواریم بتوانیم در حوزه ورزش معلولان، همکاری خوبی با ایران در این زمینه داشته باشیم و با توجه به نتایج درخشانی که ایران در بازی‌های پارالمپیک توکیو بدست آورده، این امکان فراهم شود که از ظرفیت‌های این کشور استفاده کنیم.

خسروی‌وفا نیز با ضمن قدردانی از میزبانی گرم بحرین افزود: از شروع مسابقات تا امروز شاهد بهبود شرایط بودیم و به بحرین به خاطر پذیرش میزبانی این رویداد تبریک می‌گوییم.

وی گفت: با تجربه‌ای که از حضور طولانی مدت در ورزش افراد دارای معلولیت دارم، آگاهم که پذیرش این میزبانی و برگزاری رویدادی با این وسعت، کار بزرگ و دشواری است. ایران و بحرین در میان کشورهای منطقه از حیث فرهنگی بیشتر بهم نزدیک هستند و معتقدیم برخی مشکلات در چارچوب مسائل ورزشی قرار نمی‌گیرد.

خسروی‌وفا در ادامه از رییس کمیته پاراالمپیک بحرین برای سفر به ایران و شرکت در مراسم روز ملی پارالمپیک دعوت به‌عمل آورد.

چهارمین دوره از بازی‌های پاراآسیایی جوانان بحرین از یازدهم تا پانزدهم آذرماه با حضور نزدیک به ۸۰۰ ورزشکار در ۹ رشته ورزشی برگزار می‌شود. کاروان ایران با ۱۱۱ ورزشکار در رشته‌های پاراتنیس روی میز، پارابدمینتون، پاراتکواندو، گلبال، پارادو و میدانی، پارا شنا، پاراوزنه‌برداری، بوچیا و بسکتبال با ویلچر  به این دوره از بازی ها اعزام شده است.

این کاروان با نام «مدافعان سلامت» و با سرپرستی  محمد تابع دبیر اجرایی کمیته بین‌المللی المپیک راهی منامه شده و در سه دوره گذشته این رقابت‌ها، ایران موفق به قرار گرفتن در جایگاه دوم شده است. ژاپن، مالزی و امارات میزبان دوره های اول تا سوم این رقابت‌ها بود.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha