۱۳ آذر ۱۴۰۰،‏ ۱۷:۰۹
کد خبرنگار: 3184
کد خبر: 84565189
T T
۲ نفر
منبع: سامانه ترجمه رسمی آنلاین ساترا | ایرنا مسئولیتی در خصوص محتوای این خبر یا آگهی تبلیغاتی ندارد source

برچسب‌ها

آیا در دارالترجمه آنلاین نیازی به ارائه فیزیک مدرک وجود دارد؟

دارالترجمه آنلاین دسترسی به خدمات ترجمه را آسان کرده است. ترجمه رسمی آنلاین به معنای تحویل دادن مدارک به‌صورت آنلاین نیست و همانند شیوه سنّتی برای آماده‌سازی و تحویل ترجمه رسمی نهایی، باید فیزیک مدارک را تحویل دارالترجمه دهید.

دارالترجمه آنلاین دسترسی به خدمات ترجمه رسمی را بسیار آسان کرده است؛ در هر نقطه از ایران یا جهان که باشید، می‌توانید وارد وب‌سایت دارالترجمه مورد نظرتان شوید و درخواست‌ خود را ثبت کنید. اما آیا این به معنای بی‌نیازی از ارائه اصل اسناد و مدارک در ترجمه رسمی است؟ آیا با پیدایش دارالترجمه آنلاین، قوانین ترجمه رسمی تغییر کرده است؟ در صورت نیاز، چگونه باید فیزیک مدرک را ارائه دهیم؟ در این مطلب، برای‌ شما خواهیم گفت که آیا در دارالترجمه آنلاین نیازی به ارائه مدارک هست یا خیر. با ما همراه باشید!

مسئله‌ای با عنوان تحویل فیزیک مدرک در دارالترجمه آنلاین

انجام ترجمه رسمی به‌صورت آنلاین جذابیت‌های زیادی دارد. دسترسی به بهترین خدمات ترجمه رسمی از خانه یا محل کار در هر ساعتی از شبانه‌روز، پرداخت آنلاین و ارائه آنی نظر و پیشنهاد از جمله مزیت‌های ترجمه رسمی آنلاین هستند، اما بخشی از قانونی شدن کار مترجمان رسمی قوه قضائیه در گرو بررسی و صحه‌گذاری اصل اسناد مشتریان است.  

کنترل و تطبیق فیزیک مدارک برای چیست؟

طبق مقررات، دارالترجمه باید از اصالت اسناد و مدارک و صحت مراجع صادرکننده آن‌ها مطمئن شود. این کار بدون رؤیت فیزیک مدارک امکان‌پذیر نیست. کپی یا تصویر اسناد را نمی‌توانیم مبنای بررسی و تأیید ترجمه رسمی قرار دهیم. بنابراین ترجمه رسمی آنلاین به معنای تحویل دادن مدارک به‌صورت آنلاین نیست و همانند شیوه سنّتی، برای آماده‌سازی و تحویل ترجمه رسمی نهایی باید فیزیک مدارک را تحویل دارالترجمه دهید.

چگونه فیزیک مدارک را تحویل دارالترجمه آنلاین دهیم؟

آیا در دارالترجمه آنلاین نیازی به ارائه فیزیک مدرک وجود دارد؟

کار دارالترجمه آنلاین زمانی قانونی است که ترجمه را پس از رویت اصل اسناد و مدارک انجام دهد. اما وقتی خدمات ترجمه رسمی آنلاین باشد، چگونه می‌توان اسناد و مدارک را ارائه داد؟ راه‌های متعددی برای تحویل مدارک به دارالترجمه آنلاین وجود دارد:

  • مراجعه حضوری

برای تحویل مدارک می‌توانید به دارالترجمه بروید. شاید این ایراد را وارد بدانید که در این‌صورت ترجمه رسمی آنلاین مفهومش را از دست می‌دهد. اما دارالترجمه آنلاین فقط به معنای ثبت سفارش به صورت آنلاین نیست. در دارالترجمه آنلاین، شما از تک تک مراحل کار، از شروع ترجمه تا اخذ تأئیدیه‌ها باخبر می‌شوید و همچنین، پیش از مهر و امضای نهایی، می‌توانید کارتان را بررسی کنید.  

  • تحویل فیزیک مدارک به پیک

 برخی دارالترجمه‌های آنلاین پس از ثبت سفارش مشتری با وی تماس می‌گیرند و با ارسال پیک رایگان، فیزیک مدارک آن‌ها را دریافت می‌کنند. در این‌صورت، فرآیند دریافت اصل مدارک از مشتری باید در زمان پیش‌بینی شده برای تحویل ترجمه رسمی نهایی، منظور شود. برخی دارالترجمه‌ها نیز سرویس پیک رایگان را به مشتریان‌ ارائه می‌دهند.

  • تحویل فیزیک مدارک به پست

 اگر مسافت‌ شما با دارالترجمه آنلاین زیاد است، می‌توانید اسناد و مدارک لازم را برای دارالترجمه پست کنید و پس از اتمام کار نیز، فیزیک مدارک و همچنین، فیزیک ترجمه را دریافت کنید. برخی دالترجمه‌ها پست رایگان را برای سهولت کار مشتریان‌ در نظر گرفته‌اند.

برای مثال، دارالترجمه رسمی آنلاین ساترا، واقع در تهران، از آن دارالترجمه‌های آنلاینی است که خدمات پست و پیک رایگان را به مشتریانش ارائه می‌دهد. اگر ساکن شهر تهران باشید، می‌توانید از سرویس پیک رایگان این دارالترجمه استفاده کنید و اگر ساکن شهرستان‌های اطراف تهران و هر کدام از شهرستان‌های ایران باشید، می‌توانید از سرویس پست رایگان استفاده کنید. بدین ترتیب، می‌توانید اصل مدارک را تحویل دهید و در نهایت، فیزیک ترجمه را نیز تحویل بگیرید. بدون صرف هیچ هزینه‌ای!

کرونا و بی‌نیازی به ارائه اصل برخی از مدارک

در کشور ما، در حال حاضر، برای نهایی شدن ترجمه رسمی، باید فیزیک مدارک را به دارالترجمه ارائه دهید. در واقع، طبق مقررات، مترجم رسمی بدون تحویل گرفتن اصل مدرک، نمی‌تواند ترجمه رسمی را انجام دهد. اما شیوع کرونا باعث شد نیازی نباشد اصل دو مدرک را به دارالترجمه ارائه دهید:

  • گواهی عدم سوء پیشینه الکترونیکی

  • سابقه بیمه

در حال حاضر، می‌توانید گواهی عدم سوء پیشینه الکترونیکی و سابقه بیمه بارکددار را دریافت کنید و همان را در وب‌سایت  دارالترجمه آنلاین ثبت کنید. اما چگونه این دو مدرک را دریافت کنیم؟ برای دریافت سابقه بیمه بارکددار، کافی است وارد سامانه خدمات غیرحضور تأمین اجتماعی شوید.

البته یادتان باشد که گواهی عدم سوء پیشینه به دو شکل الکترونیکی و غیرالکترونیکی صادر می‌شود. در صورت دریافت گواهی عدم سوء پیشینه غیرالکترونیکی، حتماً باید اصل آن را به دارالترجمه آنلاین ارائه دهید.

چگونگی تحویل فیزیک مدارک به دارالترجمه آنلاین، مزیتی نسبی در خدمات ترجمه رسمی

تحویل دادن فیزیک مدارک به دارالترجمه آنلاین در فرآیند ترجمه رسمی نسبتاً وقت‌گیر است. بنابراین چنانچه دارالترجمه‌ای بتواند این زمان را به حداقل برساند، به مزیتی نسبی در جلب اعتماد مشتری و ارتقای کارایی دست یافته است. احترام به وقت مشتری و شرایط وی، خوش‌قولی و ارائه کاری بی‌نقص همراه با دریافت فیزیک مدارک با سریع‌ترین و مناسب‌ترین روش از مشتری باعث بهبود وجهه دارالترجمه آنلاین نزد مشتریان خواهد شد.

 م. خ 

منبع: سامانه ترجمه رسمی آنلاین ساترا | ایرنا مسئولیتی در خصوص محتوای این خبر یا آگهی تبلیغاتی ندارد source

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha