نشریه اسپانیایی: حجاب ویژگی ممتاز تیم ملی هندبال زنان ایران است

تهران- ایرنا- نشریه آس اسپانیا در گزارشی حجاب را ویژگی ممتاز تیم ملی هندبال زنان ایران عنوان کرد و نوشت: تیم ملی هندبال زنان برای نخستین بار در مسابقات جهانی آن هم با حجاب اسلامی در اسپانیا شرکت کرده است.

به گزارش ایرنا، نشریه آس اسپانیا امروز(شنبه) در گزارشی نوشت: تیم ملی هندبال زنان ایران به مدت ۱۳ سال در بازی‌های بین المللی حضور یافت. این تیم توانست با قرار گرفتن در جمع چهار تیم برتر آسیا سهمیه حضور در مسابقات جهانی اسپانیا را کسب کند.

در مسابقات جهانی اسپانیا انتظار می‌رفت تا تیم‌های دیگری نیز حضور داشته باشند اما افتخار شرکت در این مسابقات متعلق به ایران شد. تیمی جدید که از سال ۲۰۰۸ شروع به بازی در مسابقات قهرمانی آسیا کرد و سیزده سال بعد جزو بهترین‌های قاره کهن شد. ایرانی‌ها اولین بازی خود را در مقر کاستیون مقابل رومانی انجام دادند و ۳۹ بر ۱۱ این بازی را واگذار کردند.

تیم ملی هندبال زنان ایران در اولین مسابقه خود در رقابت‌های جهانی اسپانیا با لباس‌های معمولی و جوراب شلواری سفید که تمام ساق پا را پوشانده است و روسری و حجاب کامل برابر رومانی بازی کرد. حجاب ویژگی متمایز آنها در میان دیگر تیم های حاضر در این رقابت‌ها بود. هیچ شوک و اعتراضی در این مسابقات نبود. حتی تصور می‌شد که تیم تونس هم با حجاب بازی کند اما آنها بدون حجاب بودند و این در حالی است که برخی از تیم‌های تونس برای رقابت در جام تورلانو اسپانیا با حجاب حاضر شدند.

برای ایرانیان حضور در اسپانیا خود یک پیروزی محسوب می‌شود. آنها پیش از حضور در اسپانیا می‌دانستند که برد برابر نروژ و رومانی خارج از تصور آنهاست بنابراین آنها تمام تمرکز خود را روی برد برابر قزاقستان گذاشتند که پیش از این در مسابقات قهرمانی آسیا برابر این تیم شکست خوردند.

نکته جالب اینجاست که مینا وطن‌پرست ستاره ایرانی تیم ملی هندبال زنان ایران در آخرین روز مسابقات جهانی اسپانیا ۳۲ ساله می‌شود. او ۱.۶۸ متر قد دارد و در بازی مقابل رومانی ۶ گل به‌ثمر رساند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha