مکرون خواستار از سرگیری کمک‌های اقتصادی کشورهای خلیج فارس به لبنان شد

تهران- ایرنا- «امانوئل مکرون»، رئیس‌جمهوری فرانسه خواستار از سرگیری کمک‌های اقتصادی کشورهای خلیج فارس به لبنان به منظور بازسازی اقتصاد این کشور شد.

به گزارش امروز (شنبه) خبرگزاری «روسیا الیوم» مکرون افزود که امیدوار است گفتگوهایش با «محمد بن سلمان»، ولیعهد عربستان به حل اختلافات ناشی از اظهارات قرداحی کمک کند تا او بتواند دوباره همه کشورهای خلیج فارس را با لبنان همراه کند تا با کمکهای خود لبنان را از بحران خارج کنند.

وی در نشستی خبری که امروز (شنبه) بعد از دیدار با شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر داشت ، گفت که موضوع حمایت منطقه از لبنان را با ولیعهد عربستان هم در میان خواهد گذاشت.

مکرون افزود: لبنان بخشی از موضوعاتی بود که با امیر قطر گفتگو کردم.

مکرون ادامه داد: امیدوارم ساعات آینده به نتایج قابل توجهی برسیم تا نجیب میقاتی، نخست وزیر بتواند با دعوت از دولت خود تلاش ها را برای اصلاح اقتصادی متزلزل کشور پیش ببرد.

مکرون افزود: استعفای جورج قرداحی، راه را برای از سرگیری مذاکرات بین لبنان، کشورهای عربی و به ویژه عربستان باز می‌کند.

رئیس جمهور فرانسه گفت: کشورهای منطقه باید به لبنان کمک کنند و درهای کار اقتصادی با آن را دوباره باز کنند، این موضوع را با امیر قطر در میان گذاشتم و با ولیعهد عربستان نیز در میان خواهم گذاشت.

جورج قرداحی وزیر اطلاع رسانی لبنان دیروز جمعه استعفای خود را اعلام کرد و در یک کنفرانس مطبوعاتی که در بیروت برگزار شد، این استعفا را فرصتی برای حل بحران ناشی از اظهارات وی بین لبنان و کشورهای حاشیه خلیج فارس دانست.

سفر مکرون به سه کشور عربی حوزه خلیج فارس از دیروز (جمعه) شروع شده است هدف وی از این سفر،  گفت وگو با مقامات این کشورها درباره تقویت روابط دوجانبه، بحران های موجود در خاورمیانه، مبارزه با تروریسم، لبنان، انتخابات لیبی و برنامه هسته ای ایران و از همه مهمتر انعقاد قراردادهای کلان تسلیحاتی و هسته ای اعلام شده است.

رئیس جمهور فرانسه ساعتی پیش وارد عربستان سعودی شد و با محمد بن سلمان، ولیعهد این کشور دیدار و گفتگو کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha