آبرسانی به چهار روستای شهرستان حمیدیه خوزستان درحال انجام است

اهواز - ایرنا - فرماندار حمیدیه گفت: پروژه آبرسانی به چهار روستای بخش گمبوعه این شهرستان که در تابستان امسال دچار تنش آبی شده بودند، با همکاری قرارگاه محرومیت زدایی سپاه خوزستان تا اردیبهشت سال آینده به اتمام می‌رسد.

شاهین هاشمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: در این پروژه ۲۲ کیلومتر خط آبرسانی به چهار روستای بخش گمبوعه انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه برای این پروژه ۱۳۰ میلیارد ریال اعتبار درنظر گرفته شده است افزود: اجرای این پروژه آبرسانی، کمک بزرگی در بهبود وضعیت تامین آب شرب این منطقه خواهد کرد.

فرماندار حمیدیه ادامه داد: روستاهای ملیحه سعدون، ملیحه سید حسن، فرسیه، گبیر زهیر از روستاهای بخش گمبوعه این شهرستان که در تنش آبی تابستان اسمال مشکل تامین آب شرب داشتند از اجرای این پروژه بهره‌مند خواهند شد.

وی افزود: قرارگاه محرومیت زدایی سپاه خوزستان، تفاهمنامه‌ای با آب و فاضلاب استان به عنوان کارفرما منعقد کرد که یک سوم اعتبار این پروژه توسط سپاه و ۲ سوم توسط آبفا تامین می‌شود.

تابستان امسال بیشتر مناطق خوزستان به ویژه شهرستان‌های غرب و جنوب استان به دلیل کاهش بارش باران و پایین بودن آورد آب پشت سدهای استان دچار تنش آبی شدند.

به گفته استاندار خوزستان هفت پروژه یزرگ آبرسانی در استان برای بهبود شرایط تامین آب آشامیدنی در حال انجام است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha