۱۴ آذر ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۰۷
کد خبرنگار: 2110
کد خبر: 84565066
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۰ میلیارد ریال تجهیزات آموزشی برای سروآباد خریداری شد

سنندج- ایرنا- رییس مجمع نمایندگان استان کردستان گفت: با پیگیری های به عمل آمده در طول یکسال گذشته، ۱۰ میلیارد ریال تجهیزات آموزشی برای مدارس شهرستان سروآباد در ۲ مرحله خریداری شده و در اختیار آموزش و پرورش این شهرستان قرار گرفته است.

 به گزارش خبرنگار ایرنا، شیوا قاسمی پور روز یکشنبه در دومین پیش اجلاسیه سراسری نماز دانش آموزی شهرستان سروآباد که با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان برگزار شد اظهار داشت: شهرستان سروآباد یک شهرستان محروم و کمتر توسعه یافته است و همه باید تلاش کنیم محرومیت از چهره این شهرستان برداشته شود.

وی افزود: آموزش و پرورش شهرستان سروآباد که نقش مهمی در توسعه و پیشرفت آینده این شهرستان دارد باید تقویت و کمک شود و بنده نیز به عنوان رییس مجمع نمایندگان استان کردستان و عضو هیات رییسه کمیسیون آموزش مجلس تمام توان و تلاش خود را در این راستا بکار خواهم بست.

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نماز سرچشمه تمام خوبی های عالم است گفت: باید از دوران کودکی فرزندانمان را به نماز خواندن آموزش دهیم و این مهم، اول وظیفه خانواده ها و دوم وظیفه معلمان و مربیان است.

وی تاکید کرد: معلمان باید با دلسوزی و صداقت خود دانش آموزان را به نماز خواندن سفارش کنند و آنها را با اصول دینی آشنا کرده و علم و ادب و عرفان را به آنها آموزش دهند.

قاسمی پور یادآور شد: جای تاسف و نگرانی است که شهرستان سروآباد با وجود ظرفیت ها و پتانسیل های خوبی که دارد یک شهرستان محروم و کمتر توسعه یافته است.

۱۰ میلیارد ریال تجهیزات آموزشی برای سروآباد خریداری شد

وی اضافه کرد: سروآباد مهد علم، ادب، عرفا، ادبا و عارفان بسیار بزرگی بوده است که متاسفانه امروز می بینیم که نسبت به سایرشهرستان های دیگر استان کمتر به آن توجه شده و کمتر توسعه یافته است لذا می طلبد همه دست در دست هم دهیم و برای آبادانی و پیشرفت و توسعه این شهرستان تلاش کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان نیز در این مراسم اظهار داشت: اجلاسیه سراسری نماز هرساله در سطح ملی، استانی و شهرستانی برگزار می شود و امسال نیز با همکاری آموزش و پرورش سرواباد، ‌ روحانیون، امامان جمعه، دانش آموزان و معلمان شهرستان، این پیش اجلاسیه در این شهرستان برگزار شد.

رشید قربانی افزود: هدف از برگزاری این اجلاسیه این است که این امکان برای دانش اموزان فراهم شود تا در مدرسه و در کلاس های درس با جایگاه و اهمیت نماز آشنا شوند و فرهنگ نماز و قرآن در بین آنها نهادینه شود.

وی تاکید کرد: در این راستا سعی خواهیم کرد اجلاسیه نماز در سطح مدارس استان برگزار شود به این صورت که هرساله در ۲۵ درصد از مدارسی که آمادگی دارند برگزار شده و ظرف چهار سال آینده در تمام مدارس استان این اجلاسیه برگزار شده باشد.

۱۰ میلیارد ریال تجهیزات آموزشی برای سروآباد خریداری شد

وی یادآور شد: اهمیت نماز در دین مبین اسلام بسیار مهم و در تعلیم و تربیت نیز جزو اصول ۶ گانه به شمار می رود که باید در تمامی مقاطع مختلف تحصیلی به آن توجه ویژه شود.

امام جمعه سروآباد نیز در سخنانی کوتاه در این اجلاسیه به جایگاه و اهمیت نماز اشاره کرد و افزود: نماز ستون دین است و باعث می شود که انسان از پلیدی ها و زشتی ها به دور باشد و سعادت دنیوی و اخروی را بدست آورد.

ماموستا سید عبدالقادر حسینی افزود: والدین باید نماز خواندن را از دوران کودکی به فرزندانشان آموزش دهند و در کنار خانواده نقش مدارس و معلمان نیز بسیار تاثیرگذار است.

در پایان این مراسم از ۸۳ نفر از حامیان قرآنی، مربیان و مدیران، فعالان قرآنی و دانش آموزان برتر مسابقات نماز و قرآن مدارس سطح شهرستان سرواباد تجلیل و قدردانی شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha