استاندار سمنان:تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام ۱۲ هزار میلیارد تومان نیاز دارد

سمنان- ایرنا- استاندار سمنان گفت: استان ۵۲۷ طرح نیمه‌تمام دارد که برای تکمیل آن به ۱۲ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

به گزارش ایرنا، سیدمحمدرضا هاشمی روز شنبه در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان سمنان با حضور نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی در سالن جلسات یادگار امام (ره) استانداری افزود: سال ۱۴۰۰ اعتبار کل استان سمنان یکهزار و ۶۸۰‌ میلیارد تومان‌ بود که ۵۰ درصد تاکنون اختصاص یافت و ۴۲ درصد مختص حوزه عمرانی است.

وی یادآور شد: استان سمنان در حوزه اعتبارات ملی در رتبه ۲۱ و در کل اعتبارات در رتبه ۲۵ قرار دارد.

استاندار سمنان بیان کرد: بحث محرومیت و جمعیت، دو شاخص توزیع اعتبارات است و امیدواریم بحث پراکندگی نیز در توزیع اعتبارات سال ۱۴۰۱ در نظر گرفته شود تا استان سمنان که دارای پراکندگی جمعیتی بالا و نیازمند ارائه خدمات به تمامی مردم استان است، از اعتبارات مطلوب تر برخوردار باشد.

وی ابراز داشت: پیگیری ها برای تخصیص بهتر اعتبارات در بودجه سال ۱۴۰۱ در راستای دستیابی به توسعه متوازن و همه‌جانبه استان، در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه مبنای مدیریت استان سمنان توسعه متوازن استان است، گفت: تلاش بر این است تا به فرموده مقام معظم رهبری، اعتماد از دست مردم دوباره از طریق سفرهای شهرستانی و پیگیری مطالبات به حق مردم، افزایش یابد.

هاشمی ادامه داد: با توجه به ابلاغ ریاست مدیریت و برنامه ریزی کشور و در راستای بحث توجه به داخل کشور، رشد ۸.۵ درصدی برای استان پیش بینی شده است که لازم است در ۳ حوزه کشاورزی، صنعت و معدن و گردشگری برای تحقق این مهم تلاش بیشتری شود.

وی درباره آمار اشتغال در استان سمنان افزود: ۴۸.۴ اشتغال استان در حوزه خدمات، ۳۷.۱ درصد در بخش صنعت و معدن و ۱۴.۶ درصد در حوزه کشاورزی است.

افزایش ۳۵ درصدی صادرات استان سمنان

استاندار سمنان گفت: با اقدامات صورت گرفته و بر اساس گزارش و آمار موجود، صادرات کالا در ۸ ماهه نخست سال ۱۴۰۰ با رشد ۳۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل همراه بود.

وی بیان کرد: سال گذشته در حوزه صادرات، ۵۰۰ میلیون دلار صادرات ۵۲ نوع محصول از حوزه استان به ۳۵ کشور دنیا انجام شد که ۳۲۲ میلیون دلار از طریق گمرک استان صورت گرفت که مدیریت می شود تا سهم بیشتری از این مقدار از گمرک استان انجام شود.

هاشمی به شیوع کرونا و آسیبهای آن اشاره و اضافه کرد: همه‌گیری نزدیک به ۲۰‌ماهه ویروس کرونا لطماتی را به اشتغال در بخش خدمات وارده کرد.

وی خاطرنشان کرد: تردد مسافر یکی از شاخصه های فعال نگاه داشتن بخش گردشگری و خدمات در استان سمنان است که به دلیل کرونا با مشکلاتی مواجه شد و در آینده با کنترل بیماری و اقدامات مناسب، شاهد رونق آن خواهیم بود.

وی گفت: مساله آب مورد تاکید نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی نیز قرار دارد و با همت نمایندگان، در این خصوص اقدام‌ شد تا دغدغه به حق مردم استان در بحث تامین آب مدیریت شود.

استاندار سمنان ادامه دادسفر رییس  جمهوری به استان سفری بی حاشیه، کاربردی و عملیاتی بود و کمیته ای ویژه پیگیری مصوبات سفر در استان تشکیل شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha