وزیر امور خارجه سه‌شنبه به کمیسیون امنیت ملی می‌رود

تهران- ایرنا- کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی برای بررسی آخرین اخبار و تحولات حوزه سیاست خارجی روز سه شنبه میزبان وزیر امور خارجه و معاونانش است.

به گزارش روز شنبه ایرنا از خانه ملت، اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس فردا -یکشنبه- مروری بر آخرین اخبار و تحولات خواهند داشت و آخرین تحولات افغانستان را با حضور مسوولان ذیربط را بررسی می‌کنند.

در ادامه، اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین روز سه‌شنبه نشست مشترکی با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه و معاونان وی دارند.

نشست اعضای هیات رییسه کمیسیون هم در دستور کار روز چهارشنبه اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس قرار دارد.

همچنین عباس مقتدایی نایب رییس کمیسیون امنیت ملی، یکی از دستورکارهای این کمیسیون را دیدار با علی باقری کنی مذاکره کننده ارشد و بررسی مذاکرات هسته‌ای و بیان دیدگاه‌های نمایندگان عنوان کرد و گفت: این روال طی ۶ دور مذاکره قبلی انجام شد و عباس عراقچی پس از هر دور مذاکره با حضور در کمیسیون گزارشی از روند و فضای مذاکره ارائه کرد و در پایان نیز نمایندگان دیدگاه‌های خود را مطرح کردند و این روال برای دور جدید هم هست و ما در روزهای گذشته با مقامات ارشد وزارت خارجه مذاکراتی داشتیم و در روزهای آینده هم این مذاکرات انجام خواهد پذیرفت.

وی افزود: با توجه به محدودیت زمانی کمیسیون به گونه‌ای برنامه ریزی می‌کند که بتواند بیشترین حد بهره وری برای استماع گزارش مذاکره کننده ارشد داشته باشد و زمان دقیق آن با توجه به زمان حضور باقری در ایران اعلام خواهد شد.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha