واکسن نزده های مهاباد به ۲۴ هزار نفر کاهش یافت

مهاباد- ایرنا- رییس مرکز بهداشت مهاباد گفت: تاکنون بیش از ۱۶۸ هزار نفر از مجموع ۱۹۲ هزار نفر واجد شرایط در این شهرستان نسبت به دریافت حداقل یک دُز واکسن کرونا اقدام کرده اند.

قاسم امینی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از ابتدای طرح واکسیناسیون تاکنون بیش از ۳۰۳ هزار دُز انواع واکسن کرونا در این شهرستان به گروه‌های هدف و اولویت دار تزریق شده است.

وی ادامه داد: بیش از ۱۶۸ هزار نفر معادل ۸۷ درصد نوبت اول واکسن و ۱۳۳ هزار نفر معادل ۶۹ درصد جمعیت بالای ۱۲ سال نیز مرحله دوم واکسن را تاکنون تزریق کرده اند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد اضافه کرد: روز گذشته ۳۰۳ دز واکسن کرونا در این شهرستان تزریق شد.

امینی اظهار داشت: تاکنون ۲ هزار و ۶۵۰ نفر شامل مجموعه کادر درمانی و افراد واجد شرایط ۶۰ سال به بالا که حداقل چهار ماه از نوبت دوم واکسن آنها گذشته، دز سوم خود را نیز دریافت کرده اند. 

وی بیان کرد: هم اکنون در ۸۰ واحد بهداشتی درمانی تابعه مرکز بهداشت شامل خانه های بهداشت، پایگاه های سلامت، مراکز خدمات جامع سلامت،۶ پایگاه تجمیعی، یک پایگاه خودرویی و یک پایگاه سیار خدمات واکسیناسیون ارائه می شود و همچنین تیم های بهداشتی به مدارس و مراکز تجمعی و سایر روستاهای اقماری و واحدهای تولیدی جهت واکسیناسیون مراجعه می کنند.

رییس شبکه بهداشت مهاباد با بیان اینکه امکانات مطلوبی برای واکسیناسیون در مهاباد ایجاد شده است، اضافه کرد: اکنون که شرایط مناسبی برای دریافت واکسن فراهم شده است شهروندان از این فرصت برای نجات جان خود و همنوعان شان استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه مهاباد هم اکنون در وضعیت زرد مقابله با کرونا قرار دارد، تاکید کرد: لازم است که در کنار واکسیناسیون، شیوه‌نامه‌های بهداشتی نیز به صورت کامل رعایت شود تا بتوان از شیوه پیک بعدی جلوگیری کرد.

مهاباد با ۲۴۵ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی واقع و تاکنون بیش از ۵۸۵ نفر بر اثر این بیماری در این شهرستان فوت شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha