۱.۳ میلیون هکتار از اراضی کشاورزی کشور حاصلخیز است

تهران - ایرنا - مشاور معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: از حدود ۱۸.۵ میلیون هکتار اراضی کشاورزی که در چرخه کشت قرار دارند، تنها ۱.۳ میلیون هکتار اراضی جزو کلاس یک و حاصلخیز محسوب می‌شوند.

به گزارش روز شنبه وزارت جهاد کشاورزی، «علیرضا پرستار» بر نقش و حفظ کیفیت خاک در تولید پایدار محصولات کشاورزی تاکید کرد و افزود: تشکیل یک سانتی متر خاک بیش از  ۵۰۰ سال زمان می برد و از این رو نباید در حفاظت از خاک غفلت کرد.

وی اظهارداشت: بخش عمده خاک کشاورزی کشور با محدودیت هایی برای کشت همچون شوری، کمبود مواد آلی خاک و قلیایی شدن روبرو هستند.

فعالان حوزه خاک تجلیل می‌شوند

 مشاور معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی با بیان این که امسال روز جهانی خاک در ۱۴ آذر ماه با شعار "توقف شور شدن و تقوت باردهی خاک" برگزار می شود، اظهار داشت: امسال در اکثر استان های کشور نیز مراسم روز جهانی خاک به صورت جداگانه برگزار می شود.

به گزارش ایرنا، ششمین نمایشگاه بین المللی کشاورزی ایران به مناسبت روز جهانی خاک با شعار توقف شوری با محوریت سامانه‌های نوین آبیاری و ماشین آلات کشاورزی از ۱۴ تا ۱۷ آذرماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha