استاندار همدان: پنج شهرستان استان در وضعیت آبی کرونایی قرار گرفتند

همدان- ایرنا- استاندار همدان با بیان اینکه وضعیت کرونایی پنج شهرستان بهار، اسدآباد، رزن، درگزین و فامنین آبی شده است، گفت: برای استمرار و بهبود شرایط فعلی و تبدیل وضعیت شهرهای با وضعیت زرد به آبی تداوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی ضروری است.

به گزارش ایرنا، «علیرضا قاسمی‌فرزاد» روز شنبه در ستاد مقابله با کرونا استان همدان، افزود: با وجود افزایش شمار شهرستان های با وضعیت آبی کرونایی در استان، این موضوع نباید عاملی برای عادی انگاری همه گیری ویروس و رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی شود.

استاندار همدان گفت: برای استمرار وضعیت کنونی همچنین تبدیل شهرهای زرد به آبی رعایت پروتکل‌ها بهداشتی از سوی شهروندان و صنوف الزامی است چرا که این وضعیت ناپایدار است.

قاسمی فرزاد اضافه کرد: توجه به اصول بهداشتی از جمله استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری و رعایت بهداشت فردی موجب شده که از ۱۰ شهرستان تابعه استان همدان پنج شهرستان در وضعیت آبی و مابقی در وضعیت زرد قرار بگیرند.

استاندار همدان خاطر نشان کرد: طرح سکوی هوشمند مدیریت کرونا باید به‌شکل دقیق و منظم اجرایی شود که در این راستا کمیته‌های زیرمجموعه ستاد استانی مدیریت کرونا باید اقدامات خود را با محوریت طرح سکوی هوشمند مدیریت این ویروس انجام دهند.

قاسمی فرزاد با بیان اینکه دانشگاه علوم‌پزشکی همدان اقدامات لازم را برای تزریق دُز سوم واکسن کرونا فراهم کند، از رسانه ها نیز خواست با اقناع سازی جامعه به ویژه دانش آموزان را به تزریق واکسن ترغیب و تشویق کنند.

وی اضافه کرد: واکسینه شدن زنان باردار در برابر کرونا نیز مورد تاکید است چرا که تلاش مجموعه ستاد مدیریت کرونا ایمن کردن مردم در برابر کووید ۱۹ با ترغیب مردم به تزریق واکسن است.

استاندار همدان بر ضرورت اجرای طرح شهید سلیمانی با حمایت، پیگیری و نظارت جدی دانشگاه‌ علوم‌پزشکی و قرار دادن کارت واکسیناسیون در معرض دید مشتریان از سوی اصناف و بازاریان تاکید کرد.

به گزارش ایرنا و براساس آخرین اعلام وزارت بهداشت، از مجموع ۱۰ شهرستان استان همدان، پنج شهرستان در وضعیت آبی و مابقی در شرایط زرد کرونایی قرار دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha