طرح جامع بیمه ورزشکاران اعلام شد

تهران - ایرنا - سرپرست تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ گفت: ورزشکاران می‌توانند با پرداخت ۴۸۰ هزار تومان در ماه تحت پوشش حمایت‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت تامین اجتماعی قرار گرفته و از مزایای بازنشستگی، درمان و برقراری مستمری بازماندگان بهره‌مند شوند.

به گزارش روز شنبه ایرنا از روابط عمومی اداره کل غرب تهران بزرگ، فرهاد سلیمان‌منش در حاشیه نشست کمیته کارگروه طرح بیمه فراگیر خانواده ایرانی ضمن اعلام این خبر افزود: ورزشکاران از جمله مربیان، بازیکنان، کارکنان امور اداری باشگاه‌ها از سه طریق می‌توانند با ارسال لیست از کارگاه‌ها، قرارداد ورزشی و بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد تحت پوشش حمایت‌های سازمان تامین اجتماعی قرار بگیرند.
وی ادامه داد: سازمان تامین اجتماعی بر اساس فلسفه وجودی، بر خود افتخار می‌داند که از ورزشکارانی که پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران را در میادین ورزشی به اهتزاز درمی‌آورند، حمایت کرده و در این راستا با طرح جامع بیمه‌ ورزشکاران سعی شده است، علاوه بر برطرف کردن مشکلات اداری و تسهیل در روند بیمه و تنها با مراجعه به سایت خدمات غیرحضوری یا شعب تامین اجتماعی و به صورت خوداظهاری و با پرداخت یک نرخ انتخابی از حمایت‌های بیمه‌ای بهره‌مند شوند.

سلیمان‌منش تاکید کرد: در سطح استان تهران بیش از ۳۳۰ هزار ورزشکار سازمان‌یافته در رشته‌های مختلف مشغول فعالیت بوده که از این تعداد کمتر از ۲۰% تحت پوشش حمایت‌های تامین اجتماعی قرار دارند.

سرپرست تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ اپیدمی کرونا را یک هشدار بزرگ به جامعه از جمله ورزشکاران دانست و گفت: بر اساس آمار، بیش از ۲۵ هزار باشگاه دارای مجوز مشغول فعالیت بودند که بر اثر ویروس منحوس کرونا بیش از ۶ هزار باشگاه تعطیل و جمعیت سه میلیون نفری ورزشکاران حرفه‌ای و نیمه‌حرفه‌ای به کمتر از ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر کاهش یافت و بیش از ۶۰ درصد از افراد مشغول به کار در کارگاه‌های تعطیل شده، نتوانستند از مزایای بیمه بیکاری استفاده کنند.

وی یکی از مشکلات بیمه ورزشکاران را نبود ساختار تشکیلاتی منظم در باشگاه‌ها و عقد قراردادها عنوان کرد و افزود: همه ورزشکارانی که به نحوی در مراکز دولتی یا خصوصی مشغول به کار بوده و رابطه کارگری و کارفرمایی داشته یا به صورت عقد قرارداد با تامین اجتماعی کار می‌کنند، از خدمات این سازمان بهره‌مند می‌شوند.

وی همچنین طرح جامع بیمه ورزشکاران را در جهت رفع مشکلات ساختاری و عدم امنیت شغلی دانست و تصریح کرد: با توجه به نیاز و درخواست ورزشکاران این عزیزان می‌توانند در قالب بیمه حرف و مشاغل آزاد با شغل ورزشکار و بر مبنای سه اصل ۱۲ درصد، ۱۴ درصد و ۱۸ درصد شامل درمان، بازنشستگی، ازکارافتادگی و مستمری بازماندگان بهره‌مند شوند.

سرپرست تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ حداقل سن برای بیمه شدن ورزشکاران را نیز ۱۸ سال و حداکثر ۵۰ سال اعلام کرد.

به گزارش ایرنا، سازمان تامین اجتماعی به عنوان بزرگترین صندوق بازنشستگی کشور بیش از ۵۰ درصد جمعیت کشور را تحت پوشش مقررات حمایتی از جمله درمان قرار داده است.

بر اساس آخرین آمارها، بالغ بر ۱۴ میلیون نفر از جمعیت کشور به عنوان بیمه‌شده اصلی و بیش از چهار میلیون نفر به عنوان مستمری‌بگیر بازنشستگی، ازکارافتادگی و بازماندگان از تعهدات بلندمدت وکوتاه‌مدت بیمه‌ای و درمان بهره‌مند می‌شوند. با احتساب اشخاص تبعی تحت تکفل این گروه‌ها، در مجموع بیش از ۴۴ میلیون نفر از جمعیت کشور عضو خانواده تامین اجتماعی به شمار می‌روند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha