تمجید فدراسیون جهانی هندبال از دروازه‌بان تیم ملی زنان ایران

تهران- ایرنا- فدراسیون جهانی هندبال با تمجید از عملکرد دروازه‌بان تیم ملی زنان در دیدار برابر رومانی نوشت: اگر «فاطمه خلیلی» ۱۴ شوت را در نیمه اول مهار نمی‌کرد، بزرگ‌ترین شکست ایران در مسابقات جهانی اسپانیا رقم می‌خورد.

به گزارش ایرنا، سایت فدراسیون جهانی هندبال در گزارشی پیروزی مقتدرانه رومانی برابر ایران را بزرگ‌ترین پیروزی این تیم از سال ۲۰۱۵ در مسابقات جهانی هندبال زنان عنوان کرد و نوشت: این دیدار با نتیجه ۳۹ بر ۱۱ به سود رومانی پایان یافت اما اگر «فاطمه خلیلی» دروازه‌بان تیم ملی ایران ۱۴ شوت را در نیمه اول مهار نمی‌کرد، بزرگ‌ترین شکست ایران در مسابقات جهانی اسپانیا رقم می‌خورد.

در ادامه این گزارش آمده است: ایران تاکنون سهمیه حضور در مسابقات جهانی را کسب نکرده بود و برخلاف آن رومانی تنها تیمی است که در بیشتر رقابت‌های جهانی هندبال حضور داشته است. رومانی در ۱۰ دقیقه اول ۷ بر ۲ جلو بود زیرا ملی‌پوشان ایرانی به سختی توانستند خط دفاعی تیم اروپایی را در هم بشکنند. با این وجود رومانی فرصت‌های زیادی را در موقعیت‌های تک به تک از دست داد. در دقیقه ۲۰ این بازی، رومانی فشار حملاتش را بیشتر کرد و بر روی دروازه ایران ۳۷ شوت زد. این در حالی است که ایران توانست در این دقایق تنها یک گل به ثمر برساند.

تمجید فدراسیون جهانی هندبال از دروازه‌بان تیم ملی زنان ایران

فدراسیون جهانی هندبال نوشت: همه چیز برای رومانی عالی پیش نرفت زیرا «اوآنا بورس» وینگر راست ۱۸ ساله تیم به دلیل آسیب دیدگی زانو از زمین خارج شد. با این وجود هیچ مانعی برای تیم رومانی وجود نداشت زیرا از اشتباهات بسیار ایران استفاده کرد تا به گل‌های بیشتری برسد. رومانی به برخی از بازیکنان کلیدی خود استراحت داد اما حملات این تیم در نیمه دوم بیشتر شد و دروازه‌بان تیم ملی ایران نیز همچنان به دفع توپ ادامه می‌داد.  از سال ۱۹۷۸ تاکنون رومانی نتوانست کمترین گل خورده را در هیچ دیدار جز در برابر ایران داشته باشد. این تیم فردا (یکشنبه) به مصاف قزاقستان خواهد رفت و تیم ملی ایران نیز در دیدار بعدی به مصاف نروژ خواهد رفت.

کریستینا لاسلو بهترین بازیکن دیدار ایران و رومانی شد.

بیست و پنجمین دوره پیکارهای هندبال قهرمانی زنان جهان در سال ۲۰۲۱ روزهای ۱۰ تا ۲۸ آذرماه در اسپانیا برگزار می‌شود.

تیم ملی هندبال زنان ایران که برای نخستین بار در مسابقات جهانی حضور یافته است، در گروه سوم با تیم‌های نروژ، رومانی و قزاقستان رقابت می‌کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha