معاون رییس جمهوری: پیگیر تسهیل سفر به عتبات عالیات خواهیم بود

کرمان - ایرنا - معاون امور مجلس رییس‌جمهوری گفت: خوشبختانه با بهبود شرایط شیوع کرونا و تداوم اجرای واکسیناسیون علیه این بیماری، پیگیر تسهیل سفر به عتبات عالیات برای زائران خواهیم بود.

به گزارش ایرنا، سید محمد حسینی در جمع خبرنگاران در ستاد عتبات عالیات افزود: سفر به کربلا در اربعین دشوار شده بود، بحمدالله شرایط رو به عادی شدن است و روز به روز محدودیت ها کاهش پیدا می کند اما قطعا پیگیر خواهیم بود تا دوستداران اباعبدالله بتوانند راحت تر برای زیارت حرم مطهر امام حسین (ع) سفر کنند.

وی ضمن تقدیر از ابتکارات و خلاقیات های زیاد انجام شده در ستاد عتبات عالیات اظهار داشت: علاقمندان حضرت سیدالشهدا (ع) همکاری کردند، در کربلا و سامرا زحمات زیادی متقبل شدند و برخی ها زندگیشان را وقف این کار کردند تا این اماکن متبرکه که میعادگاه عاشقان است، به بهترین شکل ممکن اداره شود.

معاون امور مجلس رییس‌جمهوری با اشاره به اینکه آیین اربعین طی سال های اخیر رونق پیدا کرده است، تصریح کرد: چشم جهانیان به اربعین و این آیین دوخته شده لذا انجام اقدامات در این راستا بسیار ارزشمند است، در گذشته نیز ایرانی ها همت داشته و هنر و اخلاص خود را در این زمینه به نمایش گذاشته اند.

وی با اشاره به شبهات در رابطه با ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت: یک عده معدودی در کشور ما که در همه جای دنیا هم هستند، مصداق "فی قلوبهم مرض" هستند که اینها شبهه افکنی می کنند و طوری نشان می دهند که انگار از بودجه بیت المال برای انجام این امور استفاده می شود در حالی که مردم از دیرباز برای این کارها و اهل بیت (ع) عاشقانه کمک کرده و می کنند.

حسینی ادامه داد: مگر برای برگزاری این همه محفل امام حسین و اهل بیت (ع) در محرم و صفر از بودجه دولتی هزینه می شود؟ این همان کاری است که مردم عراق در اربعین انجام می دهند و هر چه را دارند بخشش می کنند و صحنه های بی بدیلی را می آفرینند و آن را مایه برکت زندگی خود می دانند.

وی تاکید کرد: در همه ادوار حتی در دوره رضاشاه نیز که روضه خوانی ممنوع بود، مردم دست از اهل بیت (ع) برنداشتند و برنامه های مذهبی را برگزار کردند و یا حتی در دوران حکومت صدام که سفر به عراق ممنوع بود، مردم در شب و از بی راهه خود را به کربلا می رساندند که بیانگر عشق مردم به امام حسین (ع) است.

حسینی با اشاره به برخی سیاه نمایی های مطرح شده در مورد عتبات عالیات گفت: اگر یک عده افراد مسائل معنوی را درک نمی کنند، مسئله دیگری است اما برخی ها دم از ملیت هم می زدند اما در دوران دفاع مقدس نیز هیچ عکس العملی نداشتند، در حالی که رزمندگان ما همیشه شب عملیات با مراسم روضه و توسل به اهل بیت (ع) عملیات را شروع می کردند و اینگونه توانستند از تمامیت عرضی کشور دفاع کنند.

وی افزود: برخی ها از دور هم دستی بر آتش نداشتند ولی ادعایشان زیاد است و در این راستا شهبات و سئوالاتی را مطرح می کنند.

وی خاطرنشان کرد: افراد زیادی به سفرهای گردشگری می روند اما به محض اینکه برخی به زیارت اهل بیت و ائمه اطهار (ع) می روند، صدای دادشان بلند می شود که این پول را بدهید به فقرا! در حالی که همان افرادی که به عتبات عالیات کمک می کنند از فقرا نیز حمایت کرده و در راه درست قدم برمی دارند.

ادای احترام به مقام شهدا در گلزار شهیدای کرمان بویژه سردار دل ها، دیدار با برخی دیگر از مدیران استان و حضور در اجتماع دانشجویان و نیز برخی طیف های سیاسی از جمله برنامه های سفر حسینی به کرمان است.

معاون رییس جمهوری: پیگیر تسهیل سفر به عتبات عالیات خواهیم بود

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha