۱۳ آذر ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۳۱
کد خبرنگار: 1015
کد خبر: 84564740
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

مقاله پژوهشگر بوشهری در سمینار نمایش‌های  آیینی و سنتی پذیرفته شد

گناوه - ایرنا - مقاله "بررسی عنصر نقل و روایت در شروه و آوازهای آیینی جنوب ایران " نوشته محمد مظفری پژوهشگر، نویسنده و هنرمند استان بوشهر در هشتمین سمینار بین‌المللی نمایش‌های آیینی و سنتی پذیرفته شد.

محمد مظفری پژوهشگر و هنرمند استان بوشهر روز شنبه در این ارتباط به خبرنگار ایرنا گفت: در این دوره از سمینار ، اساتید و پژوهشگران شناخته شده تئاتر  از کشورهایی نظیر  فنلاند، فرانسه،  کره، صربستان، گرجستان، اسپانیا، هند و ایران حضور خواهند یافت و مقاله‌ها و نظریات خود را ارائه می‌کنند.

وی افزود: باتوجه به اینکه  شروه‌خوانی از مهم‌ترین  آیین‌های آوازی این سرزمین است ، در مقاله ارایه شده سعی شده  در حوزه‌های مختلف  از جمله جنبه‌های نمایشی  به این آیین پرداخته شود.

مظفری اظهارداشت: استان بوشهر به عنوان یکی از خاستگاه‌های آیینی در ایران مطرح است و در حوزه‌های مختلف ، رسوم و آیین‌های  بسیاری  به یادگار مانده دارد که بسیاری از آنها کاربردی مهم در زندگی اجتماعی شهروندان داشته است.

وی گفت: استان بوشهر غنای فرهنگی بسیاری  از آیین های اجرا شده دارد که  موسیقی، نمایش ، شعر و کلام از مهم‌ترین عناصر  آیینی این دیار است.

پژوهشگر و هنرمند استان بوشهر یادآورشد: هشتمین سمینار بین‌المللی نمایش‌های آیینی و سنتی از ۱۴ تا ۱۶ آذر  ماه جاری  در تالار مشاهیر مجموعه تئاتر شهر تهران برگزارخواهد شد.
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha