راشد ماجد: جوانان ایرانی پشتوانه خوبی برای حضور در پارالمپیک‌ هستند

تهران- ایرنا- رییس کمیته پارالمپیک آسیا در حاشیه بازی‌های پاراآسیایی جوانان ضمن تبریک روز جهانی معلولان به ورزشکاران کشورمان، گفت: ایران در بخش پارالمپیکی‌ سرمایه‌گذاری خوبی در بخش جوانان و رده‌های مختلف سنی انجام داده و این جوانان می‌توانند در پارالمپیک‌ها موفق باشند.

 به گزارش ایرنا، «راشد ماجد» رییس کمیته پارالمپیک آسیا در گفت‌وگو با سایت کمیته ملی پارالمپیک ایران با اشاره به برگزاری چهارمین دوره بازی‌های پاراآسیایی جوانان، اظهار داشت: از دولت بحرین جهت برگزاری مسابقات پارا آسیایی جوانان تشکر می‌کنم. از زمانی که این مسابقات آغاز شده، همه چیز طبق برنامه بوده و سطح مسابقات، کیفیت مطلوبی داشته است. مهم این است ورزشکارانی که در این مسابقات شرکت می‌کنند، در آینده بتوانند در سطح بالاتری قرار بگیرند.

او در مورد ورزشکاران ایران که در این مسابقات شرکت کردند، تصریح کرد: تیم ایران، یکی از تیم‌های خوب است که در حال حاضر سرمایه‌گذاری مناسبی  روی جوانان داشته؛ ایران نه تنها در رده بزرگسال، بلکه در رده جوانان هم در حال فعالیت است و انشاالله که این جوانان بتوانند در آینده در رویدادهای بزرگ همانند بازی‌های پارالمپیک نیز شرکت کنند.

راشد در خصوص میزبانی بحرین گفت: مشکلاتی از قبیل زیاد بودن مسافت هتل با سالن‌های برگزاری مسابقات وجود دارد. در بحرین توریست‌های زیادی حضور دارند و از این رو مشکلاتی وجود دارد. اما تمام تلاشمان را به کار گرفته‌ایم تا این کاستی‌ها جبران شود.

رییس کمیته پارالمپیک آسیا در پایان اظهار کرد: روز جهانی افراد دارای معلولیت را به همه ورزشکاران ایرانی تبریک می‌گویم. از جمهوری اسلامی ایران تشکر می‌کنم. امیدوارم در مسابقات پیش‌رو ورزشکاران دارای معلولیت ایرانی عملکرد خوبی داشته باشند.

چهارمین دوره از بازی‌های پاراآسیایی جوانان بحرین از یازدهم تا پانزدهم آذرماه با حضور نزدیک به ۸۰۰ ورزشکار در ۹ رشته ورزشی برگزار می‌شود.کاروان ایران با ۱۱۱ ورزشکار در رشته‌های پاراتنیس روی میز، پارابدمینتون، پاراتکواندو، گلبال، پارادو و میدانی، پارا شنا، پاراوزنه‌برداری، بوچیا و بسکتبال با ویلچر  به این دوره از بازی ها اعزام شده است.

این کاروان با نام «مدافعان سلامت» و با سرپرستی  محمد تابع دبیر اجرایی کمیته بین‌المللی المپیک راهی منامه شده است. در سه دوره گذشته این رقابت‌ها ایران موفق به قرار گرفتن در جایگاه دوم شده است. 
ژاپن، مالزی و امارات میزبان دوره های اول تا سوم این رقابت‌ها بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha