۶۰ طرح انرژی خورشیدی پنج کیلوواتی در استان قزوین فعالیت می‌کند

قزوین – ایرنا - معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قزوین گفت: ۶۰ طرح انرژی خورشیدی پنج کیلوواتی در استان قزوین فعالیت می‌کند که تا پایان سال به ۲۰۰ طرح خواهد رسید.

سید مرتضی دهقانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به طرح های اشتغالزایی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قزوین، اظهار داشت: این اداره کل برای ایجاد اشتغال در بین مددجویان طرح ها و برنامه های ویژه ای را دنبال می کند که یکی از آنها طرح انرژی خورشیدی پنج کیلو واتی است.

وی افزود: در این طرح که بیش تر در مناطق روستایی رواج دارد می توان با ۷۶ میلیون تومان هزینه،  یک منبع درآمد ثابت و پایدار ایجاد کرد.

این مسوول گفت: کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قزوین در راستای اجرای این طرح، بسته های تشویقی متعددی را در نظر گرفته که مهمترین آن پرداخت ۲۴ میلیون تومان کمک بلاعوض به خانواده های متقاضی است.

دهقانی اضافه کرد: این نهاد علاوه بر کمک بلاعوض، تسهیلات ارزان قیمتی را هم با توجه به هماهنگی بانک های عامل استان قزوین پرداخت می کند که امیدواریم در اجرایی کردن این طرح موثر باشد.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قزوین اظهار داشت: این نهاد در استان قزوین برای اجرای هر چه بهتر این طرح تفاهم نامه هایی را با استانداری و سازمان برنامه و بودجه استان قزوین منعقد کرده تا بتواند به شکل بهتری تسهیلات مورد نظر را به مددجویان پرداخت کند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha