«پاسیو» راهی استانبول شد

تهران- ایرنا- ‎فیلم سینمایی «پاسیو» اولین ساخته مریم بحرالعلومی به بخش مسابقه جشنواره بین‌المللی فیلم نارتوژن/ Nartugan استانبول راه یافت.

به گزارش روز شنبه گروه فرهنگی ایرنا از روابط عمومی فیلم، جشنواره بین المللی نارتوژن استانبول Istanbul International Nartugan Film Festival (IINFF) قصد دارد با کمک سینما وحدت فرهنگی بین مردمی که به زبان ترکی و لهجه‌های آن صحبت می‌کنند، ایجاد کند

‎فیلم‌های بخش مسابقه این جشنواره که با شعار جشن تولد خورشید برگزار می‌شود از میان بیش از سه هزار فیلم برگزیده شده که منتخبان ۱۳ تا ۱۶ دسامبر (۲۲ تا ۲۵ آذر) در سینما Beyoğlu استانبول به نمایش در می‌آیند و ۲۰ دسامبر (۲۹ آذر) نیز مراسم اختتامیه خواهد بود.

Nartugan یا Nardugan در فرهنگ ترک‌ها معادل شب یلدا و آغاز فصل زمستان است و به همین مناسبت اختتامیه این جشنواره در آستانه شب یلدا (۲۰ دسامبر) و همزمان با آغاز تعطیلات ترکی و کریسمس مسیحی‌ها برگزار می‌شود.

‎بهناز جعفری، کریم امینی، محدثه حیرت، یاسمن ترابی، بهروز قادری، سحر غمخوار، زنده‌یاد حسین ملکی و بابک انصاری با حضور شقایق فراهانی و پوریا پورسرخ، بازیگران پاسیو هستند.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha