خیران ۶۰ دستگاه ویلچر را به معلولان لرستانی اهدا کردند

خرم‌آباد - ایرنا - ۶۰ دستگاه ویلچر با کمک خیران و مشارکت بنیاد خیریه آبشار عاطفه‌ها خریداری و به معلولان لرستانی اهدا شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری سلسله روز شنبه در آیین اهدای همزمان ۶۰ دستگاه ویلچر به مددجویان بهزیستی و معلولان نیازمند استان در سالن نگارخانه فرهنگ و ارشاد اسلامی سلسله برگزار افزود: زیرساخت های مورد نیاز جامعه معلولان کشور و به تبع آن استان و شهرستان به حد مطلوب و استاندارد نرسیده است و بهزیستی باید تلاش بیشتری در این زمینه داشته باشد.

روح اله زمانیان اظهار داشت: در این راستا دولت باید بتواند تمامی ظرفیت ها، افکار و توانمندی های موجود کشور را در بخش های منابع انسانی، مادی و ملی برای رشد و توزیع عادلانه ثروت بکار گیرد.

وی با اشاره به اقدامات مطلوب جمهوری اسلامی در دورافتاده ترین روستاها و مناطق کشور عنوان کرد: موسسات و سازمان های مردم نهاد باید نیز باید همراه و همدل با دولت و سایر ارکان نظام برای محرومیت زدایی مشارکت داشته باشند.

مسوول بنیاد بین المللی خیریه آبشار عاطفه های لرستان نیز با اشاره به اهدای ۶۰ دستگاه ویلچر به همراه ۶۰ بسته کمک معیشتی به مددجویان بهزیستی و معلولان نیازمند استان اظهار داشت: ارزش هر دستگاه ویلچر ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و ارزش هر بسته کمک معیشتی شامل برنج، روغن، رب گوجه فرنگی، سویا و ماکارونی ۵۰۰ هزار تومان است.

نرگس بیرانوند با اشاره به فعال بودن ۲۰ دفتر خیریه آبشار عاطفه ها در سراسر لرستان تصریح کرد: سال گذشته ۶ میلیارد تومان کمک های نقدی و غیرنقدی توسط این نهاد و با کمک خیران جمع آوری شد و به دست نیازمندان رسید.

وی افزود: همچنین دفتر اشتغال این خیریه در شهرستان سلسله و دفتر معلولان آن در ناحیه ۲ بروجرد راه اندازی شده است.

بیرانوند گفت: در حال حاضر حدود ۱۲ هزار نفر شامل بیماران صعب العلاج، زنان بدسرپرست و بی سرپرست و ایتام تحت پوشش این خیریه هستند و اهدای جهیزیه به نوعروسان نیازمند نیز از جمله فعالیت های آن است. 

یکهزار و ۵۵۰ نفر تحت پوشش بهزیستی شهرستان سلسله و از این تعداد یکهزار و ۲۰۰ نفر معلول هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha