۱۳ آذر ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۴۵
کد خبرنگار: 3184
کد خبر: 84564586
منبع: مجتمع آموزشی برق | ایرنا مسئولیتی در خصوص محتوای این خبر یا آگهی تبلیغاتی ندارد source
۰ نفر

برچسب‌ها

بازارکار و درآمد تعمیرات موبایل + سرمایه مورد نیاز آن

امروزه شغل تعمیرات موبایل به دلیل کاربرد بسیار زیاد آن در جامعه دارای بازاری داغ بوده و به دو بخش تعمیرات نرم افزاری و تعمیرات سخت افزاری تقسیم می شود. شغل تعمیرات موبایل زمانی به درد می خورد که گوشی موبایل به دلایل مختلف نظیر سهل انگاری فرد، استفاده زیاد و ویروس گرفتن دچار مشکلات متنوعی شده باشد.

یکی از شغل هایی که امروزه کاربرد زیادی داشته و بازار آن همیشه داغ بوده تعمیرات موبایل است به همین دلیل مجتمع آموزشی برق دوره آموزش تعمیرات موبایل را برای علاقمندان به این مهارت برگزار می‌کند.

شغل تعمیرات موبایل زمانی به درد ما می خورد که گوشی موبایل ما به دلایل مختلف نظیر سهل انگاری فرد، استفاده زیاد، ویروس گرفتن و... دچار مشکلات متنوعی شده باشد.

این شغل به طور کلی به دو بخش تعمیرات نرم افزاری و تعمیرات سخت افزاری تقسیم می شود.

تعمیرات سخت افزاری: تعمیرات سخت افزاری شامل تعمیر و تعویض انواع قطعات کوچک و بزرگ درون برد موبایل می شوند.

تعمیرات نرم افزاری: تعمیرات نرم افزاری به طور کلی مربوط به مشکلاتی می شود که برای سیستم عامل گوشی پیش می آید.

با توجه به این موضوع درآمد این افراد هم با توجه به کاری که انجام می دهند متفاوت است.

درآمد تعمیرکار سخت افزار موبایل

 مشکل پیدا کردن شارژر ، شکستن صفحه ال سی دی، خرابی باتری، خرابی بلندگو و سوختن برخی از اجزا به علت آب خوردگی و یا اتصالی برق از مواردی هستند که مربوط به سخت افزار گوشی موبایل می شوند.

 اجرت تعمیر هر یک از این موارد حدودا بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار تومان است که البته بسیاری از افراد بر طبق این قیمت ها کار نمی کنند و قیمت بالاتری را برای انجام این موراد می گیرند و این موضوع هم به این دلیل است که روز به روز اجزاء گوشی های موبایل در حال گران شدن هستند و افراد مجبورند برای اینکه قطعات جدید را خریداری کنند قیمت بالاتری را از فرد بگیرند. البته این رقم ذکر شده برای گوشی های رده متوسط و رو به پایین بود،  اما اگر شما هر یک از این مشکلات مانند خرابی ال سی دی و قطعات را در یک گوشی پرچم دار و رده متوسط رو به بالا داشتید کمترین قیمت که برای کم ترین مشکل باید پرداخت کنید در حدود یک میلیون تومان است.

درآمد تعمیرکار نرم افزار موبایل

 مشکلاتی مانند هنگ کردن، ویروس گرفتن، خاموش شدن مداوم، فلش کردن گوشی و ... جزء مشکلات نرم افزاری گوشی موبایل به حساب می آیند.

اجرت تعمیرات نرم افزاری گوشی هم با توجه به مدل گوشی متفاوت می باشد. این قیمت ها از ۵۰ هزار تومان شروع می شوند تا ۲۵۰ هزار تومان، البته که در این مورد هم قیمت اصلی از فرد گرفته نمی شود و معمولا تعمیرکارها قیمت بالاتری را می گویند.

برای ورود به بازار کار تعمیرات موبایل از کجا شروع کنیم؟

یک فرد اگر بخواهد این کسب و کار را آغاز کند نیاز است که دوره های آموزشی کوتاهی را بگذراند که این دوره ها در مجتمع آموزشی برق به دو صورت مجازی و حضوری برگزار می شوند.

در قدم بعد پیشنهاد می شود که مدتی را پیش یک فرد خبره در این حرفه کار کنید تا بتوانید با فوت و فن های کار آشنا شوید. این کار همچنین به شما کمک می کند تا بعدها بتوانید از اعتبار فردی که پیش آن کارکردید و یا مکانی که در آن جا کار کردید استفاده کنید.

در قدم سوم شما باید سعی کنید که یک محلی را برای خود بگیرید و در آن شروع به کار کنید. نیازی هم نیست که حتما در ابتدای کار یک مغازه بزرگ داشته باشید. زیرا بعدها می توانید با پیشرفت، مغازه خود را ارتقا دهید و یک کارگاه بزرگ به وجود بیاورید و خودتان هم به آموزش این حرفه بپردازید.

بازارکار و درآمد تعمیرات موبایل + سرمایه مورد نیاز آن

سرمایه مورد نیاز برای شغل تعمیرات موبایل

فرد برای اینکه بتواند این کار را شروع کند نیازمند مقداری سرمایه اولیه است. این سرمایه اولیه به چند ریز خرج تبدیل می شود:

اولین ریز خرجی که باید برای این کار خرج کنید مربوط به قسمت آموزش می شود که شما نیاز دارید حدودا ۲ میلیون تومان برای یاد گرفتن این حرفه بپردازید.

ریز خرج بعدی مربوط به بخش ابزار و وسایل می شود. یک فرد زمانی که می خواهد این کار را شروع کند به وسایلی چون منبع تغذیه، مولتی متر، ست پیچ گوشتی، هویه، هیتر، کامپیوتر و وسایلی از این قبیل  احتیاج دارد.

اگر بتوانید علاوه بر یادگیری حرفه و فوت و فن ها، ریزکاری هایی چون بازار یابی خوب، جذب مشتری، نرخ مناسب تعمیرات و تامین قطعات را هم با گذر زمان خوب یاد بگیرید می توانید در ماه به سود خالص ۷ الی ۲۰ میلیون تومان دست پیدا کنید که ممکن است این رقم با مرور زمان بیشتر هم شود.

مجتمع آموزشی برق برگزار کننده دوره های فنی همراه با مدرک بین الملی معتبر زیر نظر سازمان فنی حرفه ای، برای کسب اطلاع بیشتر با شماره های : ۶۶۹۵۳۰۱۶-۰۲۱ - ۶۶۹۵۷۳۱۳-۰۲۱ تماس بگیرید و یا به آدرس : https://amoozeshbargh.com/ مراجعه کنید

 م. خ 

منبع: مجتمع آموزشی برق | ایرنا مسئولیتی در خصوص محتوای این خبر یا آگهی تبلیغاتی ندارد source

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha