ناآرامی های اجتماعی، میزان سرقت در آمریکا را افزایش داده است

تهران – ایرنا – گزارش یک نشریه آمریکایی حاکی است که نا آرامی های اجتماعی طی سال های اخیر در این کشور موجب افزایش جرائمی چون سرقت و بخصوص سرقت های گروهی شده است.

به گزارش روز شنبه ایرنا، نشریه آمریکایی نیویورک تایمز با پرداختن به این خبر نوشت: در ماه های اخیر شاهد هرچه بیشتر سرقت در آمریکا هستیم، بخصوص سرقت های که در آن بصورت گروهی به فروشگاه ها یورش می برند و با انبوهی کالا از آنجا خارج می شوند.

سرقت در عرض ۴۰ ثانیه

نیویورک تایمز نوشت: بطور نمونه پنج سارق در ایالت پنسیلوانیا با یورش به یک فروشگاه ۲۰هزار دلار کالا را  در مدت ۴۰ ثانیه به سرقت بردند.

سرقت نزدیک به ۷۰ میلیارد دلار از خرده فروشی ها در آمریکا در سال ۲۰۱۹ میلادی

این نشریه آمریکایی نوشت: دزدی معضل همیشگی در خرده فروشی ها در آمریکا بوده است؛ تنها در سال ۲۰۱۹ میلادی سارقان توانستند ۶۸ میلیارد و ۹۰۰ میلیون دلار کالا و محصولات را از فروشگاه ها و خرده فروشی ها به سرقت برند، اما  چنین سرقت هایی در ماه های اخیر در آمریکا هرچه بیشتر مشهود بوده است.

«راشل میشلین» رئیس «انجمن خرده فروشان کالیفرنیا» دراین باره می گوید: سطح خشونت در سرقت ها اکنون افزایش یافته است و تا کنون  این میزان  سرقت در آمریکا گزارش نشده بود.

ناآرامی های اجتماعی باعث بالارفتن سرقت در آمریکا

نیویورک تایمز نوشت: یکی از علل افزایش سرقت از فروشگاه ها  و خرده فروشی ها در آمریکا به ناآرامی های سال گذشته میلادی باز می گردد که نیروهای پلیس توجه خود را به مقابله با معترضان متمرکز ساخته بودند، ناآرامی هایی که پس از کشته شدن جورج فلوید در ماه مه ۲۰۲۰ میلادی به دست یک پلیس سفید پوست، سراسر آمریکا را فراگرفت، شیشه صدها فروشگاه و خرده فروشی درجریان این اعتراضات شکسته شد و افراد مبادرت به سرقت کالا کردند.

افزایش ارتکاب به سرقت در آمریکا

آمازون و فیس بوک محل فروش اجناس دزدیده شده

این نشریه آمریکایی درادامه گزارش داد: کارشناسان امور امنیتی می گویند آنچه که کار سارقان از فروشگاه ها و خرده فروشی ها را آسان می کند، فروش اجناس به سرقت رفته در فروشگاه های مجازی اینترنتی است، بسترهایی همچون شبکه اجتماعی فیس بوک و آمازون  جایی است که آنها را در معرض فروش قرار می دهند.

نبود مجازات سنگین

نیویورک تایمز در ادامه نوشت: یکی دیگر از موارد افزایش دزدی ها در آمریکا نبود و کاهش مجازات های سنگین در ارتباط با سرقت از خرده فروشی ها در یک دهه اخیر است؛ بنابر «کنفرانس ملی قانونگذاران ایالتی»، از سال ۲۰۰۵ میلادی، ۳۰ ایالت حد مجازات برای سرقت را تنزل دادند، اکنون نیمی از ایالت ها در آمریکا سرقت بالاتر از یکهزار دلار را جرم سنگین تلقی می کنند.

افزایش ارتکاب به سرقت در آمریکا

این گزارش حاکی است دو شهر لس آنجلس و سانفراسیسکو طی هفته های اخیر شاهد افزایش سرقت و دزدی بوده است.

**۱۳۰۲*

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha