زائرسرای قشم در مشهد مقدس ساخته می‌شود

قشم- ایرنا- معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم گفت: مذاکرات برای احداث زائرسرای قشم با مدیران شهرداری شهر مقدس مشهد انجام شده است و این مکان به زودی ساخته می‌شود.

به گزارش ایرنا از سازمان منطقه آزاد قشم، مهدی زارعی روز شنبه در جلسه مشترک ساخت زایرسرای قشم در مشهد مقدس افزود: احداث این زائرسرا به تبادل زائر و گردشگر بین این دو شهر کمک می‌کند.

وی ضمن امیدواری برای عملیاتی شدن هرچه سریع‌تر این طرح تصریح کرد: در سفر اخیر جمعی از علمای اهل سنت و تشیع و مسوولان قشم به مشهد مقدس، نبود یک زائرسرای مختص به قشم در این شهر احساس شد.

این جلسه با حضور  امام‌جمعه، رییس شورای اسلامی شهر قشم و نایب رییس شورای اسلامی شهر مشهد در دفتر معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم برگزار شد.

جزیره قشم با مساحت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر در سال‌های ۱۳۶۹ و ۱۳۷۰ با تصمیم دولت به ۲ بخش منطقه آزاد با مساحت ۳۰۰ کیلومتر و منطقه ویژه اقتصادی با مساحت یکهزار و ۲۰۰ کیلومتر تقسیم شد.

پیوند اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی، انتقال تکنولوژی پیشرفته به منطقه، جذب سرمایه‌های خارجی، تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص و افزایش صادرات و کسب در آمدهای ارزی از جمله هدف‌های ایجاد منطقه آزاد قشم است.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha