دُز اول واکسن کرونا به ۹۰ درصد جمعیت آذربایجان‌شرقی تزریق شد

تبریز- ایرنا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: تاکنون بیش از ۹۰ درصد جمعیت بالای ۱۲سال آذربایجان‌شرقی بر ضد کرونا واکسینه شده و دوز اول واکسن را دریافت کرده‌اند.

غلامعلی درستی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: ۷۷ درصد جمعیت بالای ۱۲ سال آذربایجان شرقی نیز هر ۲ دوز واکسن  کرونا را تزریق کرده اند که باید این مقدار به ۸۵درصد برسد تا مصونیت جمعی در استان ایجاد شود. 

وی افزود: متوسط واکسیناسیون دانش آموزان در آذربایجان شرقی نیز به بیش از ۹۰ درصد رسیده است و در مجموع ابتلا به کرونا در استان روند نزولی خود را ادامه می دهد. 

درستی با بیان اینکه در آذربایجان شرقی شهر قرمز و نارنجی کرونایی وجود ندارد، گفت: اکنون هفت شهرستان استان در وضع زرد و بقیه از جمله تبریز در وضعیت آبی کرونایی هستند.

۴۷۰ بیمار کرونایی در بیمارستان های آذربایجان شرقی بستری هستند 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز همچنین گفت: اکنون حدود ۴۷۰ بیمار کرونایی در بیمارستان های آذربایجان شرقی بستری هستند و روزانه نتیجه حدود ۱۱۰ آزمایش کرونا در استان مثبت اعلام می شود. 

وی خاطر نشان کرد: متوسط فوت بر اثر ابتلا به کرونا در آذربایجان شرقی به پنج تا ۶ مورد در روز رسیده و موارد جدید این بیماری در استان به زیر ۲۰۰ نفر کاهش یافته است. 

درستی با بیان اینکه تاکنون در ایران و آذربایجان شرقی، موردی از سویه جدید کرونا با نام «اُمیکرون» مشاهده نشده است، ادامه داد: اکنون به طور متوسط روزانه حدود ۱۱۰ نفر بر اثر ابتلا به کرونا در بیمارستان های آذربایجان شرقی بستری می شوند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha