۴ میلیون و ۹۳۵ هزارتن کالا از طریق شبکه ریلی بندرشهید رجایی جابه جا شد

بندرعباس- ایرنا- مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه امسال ۴ میلیون و ۹۳۵ هزارو ۹۵۳ تن انواع کالا از طریق پایانه های ریلی بندر شهید رجایی به سراسر کشور حمل شده است.

به گزارش ایرنا، علی‌رضا محمدی کرجی‌ران روز شنبه با اشاره به نقش مهم حمل و نقل ریلی در توسعه اقتصادی و راهبردهای سازمان بنادر و دریانوردی در راستای توسعه فعالیت های ریل- بندر اظهار داشت: در هشت ماهه امسال، ۴ میلیون و ۹۳۵ هزارو ۹۵۳ تن انواع کالا از طریق ۸۸ هزار و ۲۹۸واگن به اقصی نقاط کشور ارسال شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، ۴۹ درصد افزایش را نشان می‌دهد.
وی با اشاره به ضرورت سرعت بخشی در ارسال مایحتاج عمومی هموطنان بیان داشت: در این مدت ۲۹۲ هزار و ۵۱۲ تن انواع کالای اساسی از طریق شبکه ریلی از مبدا بندر شهید رجایی به سراسر کشور حمل شده است.
مدیرمنطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی، عمده کالاهای اساسی را شامل گندم، روغن خوراکی، جو و ذرت اعلام کرد و گفت: این میزان کالا به وسیله ۴ هزار و ۲۷۰ واگن به استان های مقصد حمل شده است.
محمدی کرجی‌ران با بیان اینکه سهم محموله‌های تجاری جابجا شده در بخش فعالیت‌های حمل و نقل ریلی از طریق این بندر ۴۹ درصد افزایش یافته است، افزود: بندر شهید رجایی به دلیل واقع شدن در کریدور شمال -جنوب یکی از نقاط محوری و مسیری مطمئن برای ترانزیت کالا از طریق ناوگان ریلی به کشورهای همسایه قلمداد می شود.
به گفته وی، در بازه زمانی هشت ماهه سال جاری،۲ میلیون و ۵۷۶ هزار و ۵۵۸ تن انواع کالای اساسی در بندر شهید رجایی تخلیه و بارگیری شده که از این میزان، ۲۹۲ هزار و ۵۱۲ تن آن از طریق شبکه ریلی این بندر به سراسر کشور حمل شده است.
بندر شهید رجایی به عنوان یکی از مهم ترین کانون تجارت دریایی از ۶۳کیلومتر شبکه ریلی  برخوردار است و خطوط مختلف ریلی این بندر به ۱۲ محوطه اختصاصی بخش غیردولتی منتهی می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha