دانشجوی دانشگاه صنعتی امیرکبیر رتبه نخست مسابقات HSE-Talk را کسب کرد

تهران- ایرنا- دانشجوی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در اولین دوره مسابقه کشوری سخنرانی‌های انتقادی، پیشنهادی دانشگاهیان (سه دقیقه با سلامت) یا HSE-Talk مقام نخست این مسابقات را کسب کرد.

به گزارش روز شنبه روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، اولین دوره مسابقه کشوری سخنرانی‌های انتقادی، پیشنهادی دانشگاهیان (سه دقیقه با سلامت) یا HSE-Talk  در سه محور بهداشت، ایمنی و محیط‌ زیست به منظور طرح و بسط گفتمان سلامت، ایمنی و محیط ‌زیست در جامعه دانشگاهی در دانشگاه تهران برگزار شد.

به این دوره از مسابقات ۱۰۰ اثر ارسال شد که ۶۲ اثر مورد داوری قرار گرفت. تیم داوری این مسابقه متشکل از کارشناسان دانشگاه‌های تهران، صنعتی امیرکبیر و شهید بهشتی بود که اثر ارسالی مهندس سید ابراهیم نزل‌آبادی دانشجوی دکتری رشته مهندسی محیط‌ زیست دانشکده مهندسی عمران و محیط ‌زیست دانشگاه صنعتی امیرکبیر به عنوان اثر برگزیده اول انتخاب شد.  

این اثر با موضوع «ایمنی در آزمایشگاه‌ها» تهیه شد که در آن تلاش شده بود ضمن طرح اصول کلی ایمنی در آزمایشگاه‌ها، به مهم‌ترین موارد لازم برای رعایت توسط دانشجویان و کارکنان در این مکان اشاره شود.  

همچنین در این اثر به پنج بخش اصلی دستورالعمل ایمنی آزمایشگاه‌ها شامل آگاهی یافتن نسبت به خطرات، آشنایی با PPE ها، آشنایی با تجهیزات ایمنی، آشنایی با برنامه اقدام اضطراری و بحث مدیریت پسماند و حمل مواد شیمیایی اشاره شد.  

این دانشجو در اثر خود راهکارهای عملیاتی برای ارائه شرایط مطلوب ایمنی در آزمایشگاه در سه سطح کلان، افراد فعال در آن و نیز محیط آزمایشگاه را ارائه کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha