سه شهر زنجان رنگ آبی کرونایی به خود گرفت

زنجان - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: بر اساس آخرین رنگ بندی اعلامی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی سه شهرستان این استان در وضعیت آبی، یک شهرستان نارنجی و چهار شهرستان دیگر زرد شده‌اند.

دکتر پرویز قزلباش روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر این اساس شهرستان‌های ابهر، سلطانیه و ایجرود در وضعیت آبی و شهرستان‌های زنجان، خرم‌دره، ماهنشان و خدابنده در وضعیت زرد قرار گرفته اند.

وی اضافه کرد: رنگ کرونایی شهرستان طارم نیز همچنان نارنجی است این موضوع نشان دهنده بی‌توجهی به پروتکل‌های بهداشتی کرونایی و عادی انگاری شرایط از سوی مردم این منطقه است.

این مسوول ادامه داد: هم اکنون شمار مبتلایان سرپایی و بستری کرونایی در استان روند نزولی دارد، اما شهروندان زنجانی باید همچنان پروتکل‌های بهداشتی را تا کنترل بیماری مورد توجه قرار دهند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی ودرمنی استان زنجان، هم اکنون ۱۵۲ بیمار کرونایی در بیمارستانهای استان بستری هستند که از این تعداد ۱۴ نفر مربوط به موارد مثبت روز گذشته است.

این مسوول ادامه داد: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون آمار مبتلایان مثبت سرپایی بر اساس یافته‌های آزمایشگاهی در این استان به رقم ۱۳۳ هزارو ۸۷۹ نفر رسیده است که ۸۹  مورد آن، آمار روز گذشته را شامل می‌شود.

وی بیان کرد: روز گذشته این استان یک مورد فوتی کرونایی را ثبت کرد که بر این اساس شمار فوتی‌های کرونایی از زمان شیوع ویروس تاکنون در این استان به یک‌هزارو ۸۰۴ نفر رسیده است.

این  مسوول ادامه داد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در این استان تاکنون مجموع مبتلایان به این بیماری" تمامی موارد مثبت بر اساس یافته‌های آزمایشگاهی" رقم ۱۴۷ هزارو ۱۰۵ نفر ثبت شده است.

وی خاطرنشان کرد: آمار تجمیعی بیماران بستری در بیمارستان‌های استان زنجان شامل مبتلای قطعی همچنین مشکوک به عدد ۳۶ هزارو ۳۳ نفر رسیده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha