۱۹۴ میلیارد ریال برای پروژه‌های راه‌سازی گنبد هزینه شد
عکس آرشیو است

گنبدکاووس - ایرنا - رییس اداره راه و شهرسازی گنبدکاووس گفت که برای تکمیل جاده گنبد - اینچه‌برون ۲۳۰ میلیارد ریال و راه اصلی گنبد - آق‌قلا ۲۰۰ میلیارد ریال از محل منابع استانی اعتبار مصوب گردید که از مجموع این مبالغ تاکنون ۱۹۴ میلیارد ریال هزینه شد.

مهدی ملک روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: امسال ۱۴۰ میلیارد ریال برای پروژه گنبد - اینچه‌برون تخصیص پیدا کرد که ۷۰ میلیارد ریال آن بدهی سنوات قبل و ۷۰ میلیارد ریال هم برای تکمیل عملیات اجرایی مسیر است.

وی ادامه داد: همچنین از مجموع ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبارات مصوب امسال پروژه راه اصلی گنبد - آق‌قلا نیز تاکنون ۵۴ میلیارد ریال هزینه شد.   

وی گفت: مسیر گنبدکاووس به اینچه‌برون معروف به "جاده نفت" بخشی از پروژه ایجاد مسیر ارتباطی گرگان - اینچه‌برون - گنبد است که تاکنون عملیات اجرایی آن با صرف ۱۲۵ میلیارد ریال به حدود ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی رسید.

ملک طول مسیر گنبد - اینچه‌برون را ۵۶ کیلومتر اعلام کرد و اظهارداشت: از طرف گنبد تاکنون ۶ کیلومتر مسیر آسفالت شده، چهار کیلومتر نیز با انجام بیس در مرحله آسفالت قرار دارد و زیرسازی بخشی از کیلومتر ۱۰ تا کیلومتر ۱۵ این مسیر هم به پایان رسید.

رییس اداره راه و شهرسازی گنبدکاووس ادامه داد: مسوولیت زیرسازی و آسفالت این مسیر از کیلومتر ۱۵ به طول ۴۱ کیلومتر بر عهده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قرار دارد و کارهای زیرسازی آن در حال انجام است.

وی با بیان اینکه هزینه زیرسازی و آسفالت و ایمن سازی هر کیلومتر راه حدود ۵۰ میلیارد ریال است، افزود: این پروژه مشروط به تخصیص اعتبارات لازم تا سه سال آینده قابل بهره‌برداری کامل خواهد بود. 

شهرستان گنبدکاووس با ۳۷۵ هزار نفر جمعیت دارای ۸۴۵ کیلومتر جاده‌های برون شهری اصلی، فرعی و روستایی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha