از ادامه مدیریت سرپرستی در شهرداری تا معرفی معاون سیاسی استاندار زنجان

زنجان - ایرنا - دستاورد اعتبار ۴۸۰۰ میلیارد تومانی از سفر رییس جمهوری به استان، انصراف گزینه شهرداری زنجان همزمان با جلسه تعیین تکلیف هیات اختلاف و معرفی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان از مهمترین رویدادها و عناوین خبری استان در هفته گذشته بود.

 وقوع ۲ زمین لرزه به بزرگی ۴.۵ و ۴.۱ ریشتر  در شهر زرین رود از توابع شهرستان خدابنده، تحت پوشش قرار گرفتن هشت هزارو ۳۰۰ نفر از زنان خانه‌دار زنجانی با بیمه تامین اجتماعی، برگزاری نخستین همایش و جایزه ملی شهید شهریاری از سال آینده در زنجان و  رشد ۷۲ درصدی درآمدهای مالیاتی استان از دیگر خبرهای مهم زنجان در هفته گذشته بود.  

۴۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای طرحها، رهاورد سفر رییس جمهوری به زنجان

 استاندار زنجان با بیان اینکه در سفر رییس جمهوری به این استان نزدیک به ۹۰ توافق و مصوبه برای اجرای طرح ها در استان انجام شد، گفت: برای اجرای این طرح ها اعتباری بالغ بر چهار هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده که طی امسال تا سال ۱۴۰۲ اختصاص خواهد یافت.

محسن افشارچی  به روند شناسایی و احصای پروژه ها برای طرح و پیگیری در سفر رییس جمهوری به استان اشاره کرد و افزود: پیش از سفر، مجموعه ای از طرح ها را در جلساتی با حضور معاون اجرایی رییس جمهوری و معاونان وزیران اولویت بندی و تقسیم بودجه کردیم.

افشارچی ادامه داد: این جلسات یک جلسه چانه زنی سنگین بود و ما برای این منظور در تهران حضور پیدا کردیم، این جلسات به طور فشرده از صبح تا عصر ادامه داشت و طی آنها به نقاطی رسیدیم که اغلب آنها تمرکز بر طرح های نیمه تمام(پروژه های دارای ۳۰ تا ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی) در استان بود.

وی اظهار داشت: پیش از سفر، جلسه نهایی تصمیم گیری برای پروژه ها با حضور معاون اول رییس جمهوری برگزار و در این جلسه بخش اعظم توافقات برای پیشبرد طرح ها مکتوب و امضا شد.

استاندار زنجان گفت: نکاتی هم مدنظرمان بود که در سفر رییس جمهوری به استان، در حین سفر تغییراتی نیز در آنها انجام شد. اکنون مصوبات نهایی در مرکز است و انشالله  به امضای رباست جمهوری می رسد.

امام جمعه زنجان: در مذاکرات جاری میدان و دیپلماسی نزدیک هم هستند

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: در مذاکرات جاری هسته ای، میدان و دیپلماسی نزدیک هم هستند و وحدت قوای سه گانه کشور نیز در وضعیت فوق العاده ای است.

حجت الاسلام علی خاتمی در خطبه های نماز جمعه این هفته زنجان افزود: موضع ایران در مذاکرات جاری مشخص است و آن این است که تحریم ها باید برداشته شود، ما به تعهداتمان عمل کردیم و اکنون توپ در زمین طرف های مقابل است.

سرپرست معاونت سیاسی استاندار زنجان معرفی شد

استاندار زنجان طی حکمی ابوالفضل رفیعی را به عنوان سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی خود منصوب کرد.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان گفت: ارزشمندترین سرمایه ما در این استان، سرمایه اجتماعی و انسجام متکی به پیشینه درخشان دینی مردم این دیار است.

 ابوالفضل رفیعی در شورای اداری استان و آیین تکریم و معارفه معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی قبلی و جدید استاندار زنجان با بیان اینکه استان زنجان ظرفیت های بسیار خوبی در عرصه های مختلف دارد، افزود: در این استان هم زیرساخت های مناسبی داریم و هم از جهت موقعیت جغرافیایی، منابع انسانی از شرایط مطلوبی برخوردار هستیم.

عباس راشاد از گردونه انتخاب شهرداری زنجان خارج شد

جلسه هیات حل اختلاف به منظور تایید و یا عدم تایید شهردار زنجان روز سه شنبه در تهران تشکیل شده ولی به گفته رییس شورای شهر زنجان در این جلسه رأیی در این خصوص صادر نشد و عباس راشاد گزینه این شورا برای شهرداری، انصراف داده است.

منصور مرادلو روز چهارشنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: در نامه وصول شده شورا نیز عنوان انصراف عباس راشاد قید شده است.  

وی در پاسخ به این سوأل که این انصراف دقیقا در چه زمانی بوده و اگر قصد انصراف بوده چرا جلسه هیات حل اختلاف تشکیل شده است، افزود: این انصراف گویا در حین برگزاری جلسه انجام شده است.  

رییس شورای شهر زنجان گفت: در اسرع وقت جلسه شورا برای معرفی گزینه جدید شهرداری زنجان تشکیل می شود.  

هشت هزارو ۳۰۰ نفر از زنان خانه‌دار زنجانی بیمه تامین اجتماعی شدند

مدیرکل تامین اجتماعی استان زنجان گفت: در راستای اجرای قانون حمایت از خانواده که از سال ۹۳ آغاز شد، تاکنون هشت هزارو ۳۰۰ نفر از زنان خانه دار این استان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گرفته اند و این روند همچنان ادامه دارد.

مسعود علیاری  هدف از اجرای این طرح را تحت پوشش قراردادن زنان خانه دار، زیرچتر سازمان تامین اجتماعی و بهره مندی آنان از مزایای این بیمه اعلام کرد و افزود: با این اقدام تلاش می‌شود تا این قشر بتوانند با پرداخت حق بیمه، بعد از گذشت مدتی معین از این پشتوانه استفاده کنند.

وی اضافه کرد: بر این اساس زنان خانه دار ۱۸ تا ۵۰ ساله زنجانی می‌توانند برای بهره مندی از بیمه تامین اجتماعی با نرخ حق بیمه مختلف ۱۲، ۱۴ و ۱۸ درصد خود را تحت پوشش این نوع بیمه قرار دهند.

این مسوول،  با بیان اینکه متقاضیان بالای ۵۰ سال باید معادل مازاد سنی سابقه داشته باشند،  ادامه داد: متقاضیان می‌توانند برای ثبت نام به سامانه خدمات غیرحضوری سازمان تامین اجتماعی به نشان www.tamin.ir مراجعه کنند.

وقوع ۲ زمین لرزه در زرین رود زنجان/ زلزله خسارتی در پی نداشت

۲ زمین لرزه به بزرگی ۴.۵ و ۴.۱ ریشتر شهر زرین رود از توابع شهرستان خدابنده در استان زنجان را لرزاند.

مرکز لرزه نگاری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران محل وقوع این زمین لرزه را حوالی زرین رود، مرز استانهای قزوین، همدان و زنجان و در عمق ۱۰ کیلومتری از سطح زمین اعلام کرد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: بر اساس گزارش های تیم ارزیاب هلال احمر ۲ زلزله زرین رود شهرستان خدابنده خسارتی به منازل مسکونی و ابنیه وارد نکرده است.

نخستین همایش و جایزه ملی شهید شهریاری سال آینده در زنجان برگزار می‌شود

 رییس سازمان بسیج اساتید استان زنجان گفت: با پی گیری های انجام شده در تلاش هستیم تا نخستین همایش و جایزه ملی شهید شهریاری سال آینده در این استان برگزار شود.

دکتر وهب جعفریان در یازدهمین آیین بزرگداشت سالگرد شهادت شهید شهریاری افزود: برای برگزاری این همایش و تعریف جایزه ملی شهید شهریاری، یک کمیته ویژه در دانشگاه زنجان برای این منظور تشکیل شده است.

وی ادامه داد: این همایش در بردارنده ابعاد علمی و شخصیتی شهید شهریاری خواهد بود.

رسانه ها نقش موثری در پیوند دانشگاه و دستگاه‌های اجرایی دارند

رییس دانشکده کشاورزی دانشگاه زنجان گفت: رسانه ها می‌توانند با انعکاس یافته‌ها و دستاوردهای پژوهشی و فناورانه، نقش موثری در ارتقای ارتباط مراکز دانشگاهی با سازمانهای اجرایی، صنعت و جامعه روستایی و کشاورزی داشته باشند.

دکتر علی شمس در بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) مرکز زنجان افزود: یکی از مهمترین مشکلات در سطح کشور و استان زنجان در حال حاضر، خشکسالی ناشی از تغییر اقلیم، کاهش یا خشک شدن آب های سطحی، تخلیه آبهای زیرزمینی و فرونشست دشت ها در کنار آلودگی های آب /خاک و فرسایش خاک است و در این میان دانشکده کشاورزی می تواند با توجه به ظرفیتهای پژوهشی و فناورانه خودش برای ارائه راهکارهای علمی و ایفای نقش عملی در عرصه، جهت کاهش یا به تاخیر انداختن این بحرانها نقش موثری ایفا کند.  

درآمدهای مالیاتی زنجان رشد ۷۲ درصدی دارد

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان زنجان گفت: درآمدهای مالیاتی مصوب این استان ۳۱ هزار و ۹۸۳ میلیارد ریال بوده که در هشت ماهه امسال ۲۵ هزارو ۵۴ میلیارد ریال وصول شده است که این میزان نسبت به سهمیه، ۱۱۸ درصد تحقق یافته و نسبت به دوره مشابه سال قبل نیز حدود ۷۲.۸ درصد رشد دارد.

ابوالفضل عباسچیان در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان با اشاره به اینکه درآمدهای استانی تحت عنوان درآمدهای مالیاتی شناخته می شود، افزود: این موارد ۱۰ ردیف درآمدی را شامل می شود.

وی با بیان اینکه پیش بینی درآمدهای استانی در سال جاری ۳۳ هزارو ۹۹۷ میلیارد ریال بوده است، اضافه کرد: عملکرد هشت ماهه استان در این بخش ۲۵ هزار و ۵۸۰ میلیارد ریال  بوده که نسبت به سهمیه ۱۱۲.۸ درصد تحقق درآمد داشته و نسبت به دوره مشابه سال قبل، ۶۶ درصد رشد داشته است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha