سخنگوی انصارالله: عربستان در قضیه جورج قرداحی کوچک ظاهر شد

تهران – ایرنا – سخنگوی جنبش انصارالله یمن روز جمعه در واکنش به استعفای وزیر اطلاع رسانی لبنان در توییتی نوشت: عربستان کوچک ظاهر شد.

به گزارش ایرنا از المسیره یمن: محمد عبدالسلام نوشت: تجاوز به یمن تا ابد ادامه نخواهد داشت. کشورهای متجاوز با حماقتشان خیلی زیاد علیه وزیر قرداحی اتهام پراکنی کردند.

سخنگوی جنبش انصارالله افزود: عربستان سعودی طبق عادتش به خصومت پرداخت و بیهوده با تمام لبنان دشمنی کرد.

وی در پایان نوشت: عربستان کوچک ظاهر شد و این وزیر لبنانی بود که با موضع ملی خود را بزرگ نشان داد.

وزیر اطلاع رسانی لبنان روز جمعه اعلام کرد که استعفای خود را به میشل عون رییس جمهوری و نجیب میقاتی نخست وزیر ارایه کرده است.

در نامه استعفای جورج قرداحی آمده است که  بخاطر مصلحت عمومی از سمت خود به عنوان وزیر اطلاع رسانی استعفا می کنم و امیدوارم درخواست مرا بپذیرید.

وی پیشتر گفت که شاید استعفایش به حل و فصل بحران میان لبنان و کشورهای عضو شورای همکاری خیلج فارس و در صدر آنها عربستان کمک کند.

در پی اظهارات وزیر اطلاع‌رسانی لبنان در برنامه «برلمان شعب» (پارلمان ملت) شبکه تلویزیونی «الجزیره» قطر که در آن حمله کشورهای ائتلاف عربی - آمریکایی به سرکردگی عربستان و امارات علیه یمن را محکوم کرد، عربستان سفیر خود در بیروت را فراخواند و سفیر لبنان را اخراج کرد.

قرداحی با انتقاد از تجاوز نظامی ائتلاف سعودی گفته بود، «انصارالله» به جایی تجاوز نکرده و از مردم خود که در جشن و عزا توسط جنگنده‌های سعودی بمباران می‌شوند، دفاع می‌کند.

کویت، بحرین و امارات نیز در دنباله روی از عربستان سفرای خود در بیروت را احضار کردند. بحرین و کویت نیز به سفیر و کاردار لبنان در کشورهای خود ۴۸ ساعت فرصت دادند تا خاک این کشور را ترک کنند.

رسانه‌های لبنان پس از انتشار این مصاحبه گفتند که به دنبال اظهارات قرداحی در مورد جنگ یمن، بحران سیاسی جدیدی در افق میان لبنان و عربستان نمایان شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha